Szerbia - Kanada 72-68 (16-13, 20-15, 9-17, 27-23)

Tokió, Saitama Super Arena
Bonner, Lezcano, Forsberg (Schaer Araya)

Szerbia: Vasic 16/6, Brooks 9/3, Crvendakic 10/6, Dabovic 11/6, Krajisnik 10. Csere: Jovanovic, Butulija, Anderson 12/3, Stankovic 4, Skoric.

Kanada: Nurse 16/3, Carleton 7, Raincock-Ekunwe 8, Achonwa, Colley 12/6. Csere: Pellington 2, Ayim 2, Alexander, Amihere 2, Fields 19/6, Edwards.

Az olimpiai női kosárlabda torna első játéknapján az A-csoportban Szerbia 72-68-ra legyőzte Kanadát.

Fordulatos, hullámzó mérkőzés kerekedett. Az első negyedet Kanada 11-10-es vezetése után 6-2-vel zárták a szerbek és így lépéselőnybe kerültek. Ezzel a lendülettel a második szakaszban gyorsan növelték az előnyüket. 32-21-nél az Európa-bajnok már 11 ponttal járt előrébb. A félidőben pedig 36-28 állt az eredményjelzőn. Tina Krajisnik 9, Sonja Vasic 8 pontnál járt a szerbeknél.

A harmadik szakasz elején 38-28-nál újra elérte a 10 pontot a differencia, de innen 10-0-val 38-38-nál egyenlített Kanada. Ezt követően 42-40-nél a vezetést is átvették. Az utolsó 10 percnek 45-45-ről futottak neki a csapatok. A szerbek az utolsó öt percben 58-58 után Ana Dabovic és Aleksandra Crvendakic tripláival ragadták magukhoz az irányítást. Kanada 67-60 után még nyílttá tette a hajrát, mely töredezett játékot, rengeteg megszakítást, illetve videózást hozott. A szerbek végig őrizték az előnyüket és így rendkívül értékes győzelmet arattak.