Szerbia lett a negyedik továbbjutó az F-csoportból

:

:

Vasárnap lezárultak a franciaországi nõi kosárlabda Európa-bajnokságon a középdöntõk F-csoportjának küzdelmei. Egy nyitott kérdés volt, hogy Szerbia vagy Nagy-Britannia jut a nyolc közé a házigazdák, a csehek és a fehéroroszok mellett. Végül a szerbek örülhettek.

A nap elsõ mérkõzésén a szerbek 75-59-re verték a cseheket. A találkozónak a csehek szempontjából nagy tétje nem volt, míg a szerbek az életükért küzdöttek. Milovanovicék már az elsõ negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést, majd a második szakaszban egy 14-0-s futással el is döntötték a találkozó sorsát. A félidõben 36-15 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben a 24 pontot is elérte a differencia. A csehek a záró szakaszban még egyszer 10 pontra felzárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek. A gyõztes csapatból Milica Dabovic 17, Jelena Milovanovic 13 pontot szerzett.

A szerb gyõzelem tükrében a brit-horvát csatának már semmi tétje nem volt. A britek akartak sokkal jobban és teljesen megérdemelt 85-79-es gyõzelmet arattak. Egy remek kezdéssel a britek a második negyedben már 17 egységgel vezettek. A 44-34-es félidõ után a harmadik negyedben állandósult a két csapat között a 10 pontos különbség. A mérkõzést a Szigetország válogatottja magának tette nehézzé, miután két eladott labdát követõen 4 perccel a lefújás elõtt a horvátok 2 pontra felzárkóztak. Ezt követõen azonban gyorsan válaszolt a 26 pontos Leedham és így bebiztosítva csapata szép búcsúját. Azania Stewart 15 perc alatt 9 pontot szerzett.

A nap harmadik mérkõzésén Franciaország 58-50-re verte Fehéroroszországot. Ez a házigazda elsõ gyõzelme, amit 10 pontnál kisebb különbséggel aratott ezen a tornán. Az elsõ félidõben jól tartották magukat a fehéroroszok. A harmadik negyedben azonban 10 pont fölé nõtt a differencia. A fordulópontot Yelena Leuchanka negyedik faultja jelentette. A fehérorosz center 35-31-nél ült le a padra a harmadik szakasz hajrájában és amikor a negyedik negyedben visszatért már 15 ponttal mentek a hazaiak. A fehéroroszok nagy hajrába kezdtek, de nem voltak gyõzelmi esélyeik.

A fehérorosz vereség azt jelentette, hogy a franciák mögött második helyen a szerbek jutottak a nyolc közé. A fehéroroszoknak maradt a harmadik hely, míg a csehek a negyedikek.

Egyesült Államok – Szerbia 59-75 (11-15, 4-21, 15-13, 29-26)
Nagy-Britannia – Horvátország 85-79 (19-13, 25-21, 20-20, 21-25)
Fehéroroszország – Franciaország 50-58 (7-12, 13-14, 14-19, 16-13)