Szerbia meglepte Litvániát a magyar válogatott csoportjában

:

:

Szerdán a Klatovyban zajló FIBA U18 Women’s European Challenger tornán újabb három mérkőzést rendeztek.

Ahogy arról beszámoltunk, magyar válogatott ponterős játékkal magabiztosan 71-47-re győzte le Csehországot. Katona Boglárka 13, Laczkó Sára és Márkusz Lilla 12-12 pontot ért el.

A Törökország a vártnál nehezebben múlta felül Írországot. Úgy arattak 67-55-ös sikert, hogy a félidőben még 32-32 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed közepétől kezdték meg leszakítani riválisukat.

Kisebb meglepetésre Szerbia  58-52-re legyőzte Litvániát. A második szakasz közepétől végig vezettek a szerbek, 13 pont is volt az előnyük. A 23 egységig jutó Jovana Boricic lett a csapatuk legeredményesebbje. A litvánoknál Juste Jocyte 11 pont, 13 lepattanós dupla-duplája kevésnek bizonyult a sikerhez.

Törökország – Írország 67-55 (16-20,16-12, 20-14, 15-9)
Litvánia – Szerbia 52-58 (18-18, 11-18, 9-13, 14-9)
Csehország – Magyarország 47-71 (13-25, 10-12, 13-16, 11-18)