Dél-Korea - Szerbia 61-65 (10-17, 14-15, 20-18, 17-15)

Tokió, Saitama Super Arena
Pascual, Bonner, Silva (Schaer Araya)

Dél-Korea: Kang 6, Yoon 7/6, Jihyun Park 8/6, Ji Su Park 8, Kim 15/9. Csere: Shin, Hyejin Park 8/6, Bae, Kim, Jin.

Szerbia: Vasic 2, Brooks 11, Crvendakic 15/6, Dabovic 3, Krajisnik 14. Csere: Cado, Jovanovic, Butulija, Anderson 12, Stankovic 8, Skoric.

A tokiói olimpia női kosárlabda tornáján az A-csoportban a szerb válogatott 65-61-re verte Dél-Koreát és ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Spanyolország legyőzte Kanadát a hajnali órákban és ezzel leegyszerűsödött a képlet a szerbek előtt. Egy bármilyen arányú győzelemmel ugyanis az Európa-bajnoki címvédő megszerezhette a csoport továbbjutást érő második helyét. Ennek megfelelően villámrajtot vettek a szerbek és három perc alatt 9-1-re léptek el. Az ekkor megszerzett előny az első 10 perc végére megmaradt. A negyed végén 17-10-re mentek Marina Maljkovic tanítványai.

A második szakaszban 25-15-nél elérte a 10 pontot a differencia a felek között. Úgy nézett ki, hogy a szerbek nagyjából magabiztosan őrizik az előnyüket. A félidőben 32-24-re mentek. A harmadik negyed első felében sem változott a játék képe. Négy és fél perc után 40-32 állt az eredményjelzőn. Dél-Korea azonban hatalmasat küzdött és 8-0-val 40-40-nél egyenlített. Hasonlóan komoly hullámvölgybe került a szerb csapat, mint a spanyolok ellen, de kulcsfontosságúnak bizonyult, hogy Sonja Vasic és Yvonne Anderson be tudott találni és nem engedték fordítani ellenfelüket.

Az utolsó 10 percnek 50-44-ről futottak neki a csapatok. Öt perc telt el és 56-55-ig őrizte előnyét a szerb gárda. Ekkor egy triplával 58-56-re fordított Dél-Korea. Szerb egyenlítés után egy hárompontossal 61-58-nál ismét az ázsiai gárda járt előrébb. Az utolsó két percben a koreaiak nem találtak be, míg a szerbektől Tina Krajisnik villant meg, majd Jelena Brooks szerezte az utolsó öt pontot. Szerbia 65-61-re nyert és az A-csoport második helyén zárt, amivel bejutott a negyeddöntőbe.