Szerbiát is legyõzte az U16-os válogatott

:

:

Pénteken Szerbia ellen folytatta szereplését az U16-os válogatott a törökországi Tekirdağ-ben rendezett korosztályos tornán. A magyar csapat 68-53-as gyõzelmet aratott.

A magyar válogatott egy magabiztos siker után, a szerbek egy szoros csatából érkeztek a pénteki találkozóra. A két csapat 8-6-ig fej-fej mellett haladt, majd egy 10-0-s szériával 18-6-ra ellépett a magyar csapat. Az elsõ szakasz végén 23-9-es elõnyben volt Magyar Gergely együttese. A második etap elején 27-12-nél 3 percig egyik fél sem talált be, de ezzel állandósult a 13-15 pontos differencia.

Az elsõ félidõ hajrájában Doktor Anna kétszer is eredményes volt, illetve megvillant Kiss Virág és Foitl Emília is. 20 perc után így 38-21-re vezetett a csapatunk. A harmadik negyed elején Czukor Dalma két találata után már a 20 pontot közelítette az elõny. A záró szakasz 55-35-rõl indult. A szerbek hosszú hajrát nyitottak és 58-50-nál a második félidõben elõször 10 pont alá olvadt a vezetésünk. A gyõzelem nem forgott veszélyben, miközben az utolsó percek faultok miatt váltak töredezetté.

A magyar csapat 68-53-as sikerébõl Kiss Virág 17 ponttal és 14 lepattanóval vette ki a részét. Foitl Emília 12 egységig jutott, míg Czukor Dalma és Doktor Anna 10-10 pontot szerzett. Ezúttal 38%-al értékesítette a duplákat a magyar válogatott, mely megnyerte a lepattanókért folytatott csatát és 16 gólpassza volt szemben a szerbek 6 asszisztjával.

A nap másik mérkõzésén a törökök 59-53-ra verték a svédeket.

Magyarország – Szerbia 68-53