Hirdetés
Archivum

Szerdán kezdõdik a bronzcsata a Gyõr és a Cegléd között



:

:

Hirdetés

Szerdán este megkezdõdik a CMB Cargo UNI Gyõr és a VBW CEKK Cegléd között az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc a bronzéremért. A pályaelõny a gyõri együttesnél van, de így a szezon végén megjósolhatatlanok az erõviszonyok.

Amióta a hazai mezõny kiegyenlítõdésnek indult és lényegesen több csapat bízhat reálisan éremben, a bronzcsata is egyre inkább felértékelõdött. Ez idén hatványozottan igaz, hiszen mindkét együttes joggal találhat motivációt az elõttünk álló napokban. Egy biztos, akár a Gyõr, akár a Cegléd nyeri a párharcot, két éremmel zárja a szezont, ami egyértelmû siker. A Gyõr ráadásul sorozatban a harmadik bajnoki évadban állhatna a dobogóra, míg a Cegléd számára az idei álomszerû évadot koronázná meg a siker.

A két csapat idén kétszer találkozott. A december eleji gyõri mérkõzés 89-69-es hazai siket hozott. Azt a találkozót Simon Zsófi és Cyesha Goree vezérletével kézben tartotta a Gyõr. A márciusi ceglédi összecsapáson pedig szoros végjátékot követõen 70-68-as ceglédi gyõzelem született. A márciusi találkozónak az érdekessége, hogy a most is sérült Zofia Hruscaková akkor sem tudta vállalni a játékot a gyõrieknél. Igaz, ceglédi oldalon is akadt egy hiányzó Jelena Maksimovic személyében.

Minden bronzcsatának az igazán nagy kérdése az, hogy mennyire tudnak felpörögni a csapatok. Az teljesen természetes, hogy az elõdöntõ párharcokat követõen jön egy visszaesés, hiszen az emberi szervezet igényli a pihenést. Kiesik egy nagy fizikális és mentális terhelés, így visszaesik a koncentráció attól függetlenül, hogy a fejek tudják, még van egy fontos feladat az évben. Gyakorlatilag minden szezonban az a gárda tudta elhódítani az érmet, amelyik jobban rá tudott hangolódni a párharcra. Nem véletlen, hogy itt lényegesen több a meglepetés, a pályahátrányos siker, mint bármely más helyosztón. Például az elmúlt négy évben nem tudott a magasabban rangsorolt csapat nyerni a bronzért zajló párharcban.

A két csapat márciusi mérkõzésén a fentebb kiemelt hiányzók mellett egyenlõ lett a lepattanócsata, de a Gyõrnek kétszer annyi eladott labdája volt, mint a CEKK-nek. Ennek megfelelõen hiába a hat tripla és hiába értékesítette 50% felett a duplákat Völgyi Péter együttese, ezt nem tudta a számszerû eredményben elõnyre váltani. Még mindig igaz, hogy a gyõri szakmai stábnak több variációs lehetõsége van, mint a ceglédi oldalnak. Amennyiben a gyõriek csökkenteni tudják a ki nem kényszerített hibák számát, esélyesei a párharcnak.

Ceglédi oldalon ezúttal is nagy kérdés, hogy mennyire lehet fizikálisan felfrissíteni a csapatot. Igaz, ezúttal akadt egy szusszanásnyi pihenõre idõ, mivel kereken egy hét telt el az elõdöntõ párharc lezárása óta. A CEKK játékát alapjaiban meghatározza, hogy a határozott védekezésével kevés pontra kényszerítse aktuális riválisát. Ebbõl a szempontból érdekes, hogy a Sopron mellett a Gyõrtõl kapta a legtöbb pontot az alapszakaszban Cziczás László együttese.

Csapatstatisztika-összehasonlítás

Az alapszakasz statisztikái

A rájátszás mérkõzésék statisztikái

Így változtak a csapatok statisztikái az alapszakasz és a rájátszás között:

Hirdetés