Brazília - Dél-Korea 74-76 (16-17, 14-16, 16-12, 28-31)

Belgrád, Ranko Žeravica Sports Hall
Batista Palermo, Yalman, Manniste

Brazília: Ramona 7/3, Paixao 11, De Souza 10, Costa 3/3, Soares 2. Csere: De Carvalho 13/9, Monteiro 2, Teixeira 2, K. Silva 11, Gonçalo 10/3, T. Silva 3/3.

Dél-Korea: Kang 21/15, H. Park 12/6, Bae 2, Ji Su Park 20, Kim 10. Csere: J. Park 4, Yoon 3/3, Choi -, Jin 4.

A világbajnoki selejtezők belgrádi csoportjában, Dél-Korea magabiztos játékkal 76-74-re győzött Brazília ellen.

Bár a mérkőzés 7-0-ás Brazil rohammal indult, a negyedet mégis Dél-Korea nyerte (16-17). A második játékszakaszt hasonlóképpen a zöld-sárgák pontjai vezette fel, azonban a nagyszünetre ismételten fordult az állás és Dél-Korea magabiztos játékának köszönhetően a felek 30-33-ról fordulhattak. Az első félidőhöz képest a harmadik etap annyiban különbözött, hogy az végül egy pontos brazil előnnyel zárulhatott. Az utolsó felvonásban – remek végjátékhoz méltóan – egy igazi ki-ki játék keletkezett, egészen a 60-61-ig, amikor is a koreaiak utoljára átvették a vezetést, majd magabiztosan arattak győzelmet Brazília ellen.

A mérkőzés, illetve a mezőny legjobbja is Ji Su Park lett, aki győzelmük során szinte végig pályán tartózkodott – 38 perc alatt pedig 20 pontos 13 lepattanós, illetve 11 blokkos tripla-duplát produkált.