Szlovákia nagy csatában legyőzte Izraelt

:

:

Fotó: Laco Duračka

Szombaton második alkalommal is összemérte az erejét Pöstyénben felkészülési mérkőzésen Szlovákia és Izrael. Ezúttal a szlovákok 77-76-os sikert arattak.

A két csapat első meccsét csütörtökön végig vezetve nyerte Izrael. A második találkozó kifejezetten szorosan alakult. A félidőben 42-39-re vezettek a szlovákok, a harmadik negyed végén 63-58 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban 67-67-nél azonban egyenlített Izrael. A szoros végjátékból hazaiak jöttek ki győztesen. Nikola Dudášová 20, Terézia Páleníková 17 egységig jutott. A Soproni Darazsak Sportakadémia növendéke Alexandra Edélyiová másfél percet töltött a pályán és egy triplát értékesített.

Szlovákia – Izrael 77-76 (18-16, 24-23, 21-19, 14-18)

A szlovák válogatott pontszerzői: Dudášová 20, Páleníková 17, Jakubcová 13, Wrzesiňská 12, Moravčíková 8, Erdélyiová 3, Buknová 2, Mikovčáková 2, Kozáková, Martišková, Sedláková.