Bosznia-Hercegovina - Szlovénia 81-91 (25-23, 12-31, 21-20, 23-17)

Strasbourg, Rhenus Sport
Gedvilas, Sharapa, Männiste (Bodrogváry)

Bosznia-Hercegovina: Deura 3/3, Babic 12/3, Gajic 28/15, Tavic 7, Jones 24/6. Csere: Dzombeta 1, Delic, Dzebo 2, Delic 4/3.

Szlovénia: Lisec 22/3, Oblak 13/9, Friskovec 15/9, Evans 7, Baric 12/3. Csere: Kroselj 8/6, Senicar, Gorsic, Prezelj 7/3, Jakovina 2, Debeljak 2, Trebec.

Az Európa-bajnokság C-csoportjában Szlovénia 91-81-re legyőzte Bosznia-Hercegovinát.

A mérkőzés elején még a bosnyákok kerültek előnybe. A legnagyobb differencia 7 pont volt a felek között. A negyed végére azonban 25-23-ra felzárkózott a szlovén gárda. A második etap első két percében egyik fél sem talált be, majd egy triplával 26-25-nél átvette a vezetést Szlovénia. Ezzel új lendületet kaptak és villámgyorsan elszakadtak a bosnyákoktól. A második 10 percet végül 31-12-re nyerték és így a félidőben 54-37-re vezettek. Zala Friskovec és Eva Lisec 13-13 pontnál járt.

A harmadik negyedben sokáig maradt a 20 pont környéki különbség a felek között. A bosnyákok azonban 72-47 után 11-2-vel zárták a játékrészt és így 74-58-ra szépítettek. A lendületük a záró szakasz elején is megmaradt, így 74-64-nél már csak 10 pont választotta el a feleket. Ritmusát veszítette a szlovén csapat, így az utolsó öt percbe érve 80-76-nál teljesen nyílt lett a csata. Az utolsó másfél percbe 84-81-ről érkeztek a felek. A hajrában Eva Lisec és Nika Baric találataival biztosította be a sikert Szlovénia.

Zala Friskovec 15 ponttal és 6 lepattanóval zárt. A szlovén csapat legeredményesebbje a 22 pontos Eva Lisec lett. A bosnyákoknál Marica Gajic (28 pont, 11 lepattanó) és Jonquel Jones (24 pont, 10 lepattanó) dupla-duplát ért el.