Szlovénia - Törökország 72-47 (19-16, 17-11, 17-15, 19-5)

Strasbourg, Rhenus Sport
Forsberg, Sharapa, Kukelcik (Bodrogváry)

Szlovénia: Lisec 17/3, Oblak 14, Prezelj 6, Friskovec 12/6, Evans 8. Csere: Kroselj 4, Senicar, Gorsic, Jakovina 3/3, Debeljak, Trebec 2, Baric 6/6.

Törökország: Bilgic 7/3, Cakir 8, Canitez 5/3, Hollingsworth 16, Yildizhan 2. Csere: Uzun, Gulcan 2, Caglar 5, Onar, Topuz 2, Fitik.

Az Európa-bajnokság C-csoportjának második csütörtöki mérkőzésén magabiztos játékkal végig vezetve Szlovénia 72-46-ra legyőzte Törökországot.

Szlovénia három perc játékot követően 7-6-nál magához ragadta a vezetést és végig előrébb járt riválisánál. Az első negyedben még jól tartotta magát Törökország, így 10 perc után mindössze 19-16-ra ment a szlovén együttes. A második negyedben 22-20 után egy 12-2-es futással kezdte növelni előnyét Szlovénia. A félidőben 36-27 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed kiegyenlítettebb játékot hozott. A törökök előtt 42-35-nél még felcsillant a remény, hogy szorosabbá tehetik a csatát, de ez nem sikerült nekik. A negyed végére újra kétszámjegyűre nőtt a differencia. A záró szakaszra teljesen elfogyott a török alakulat és ekkor látványosan kidomborodott a különbség a két keret között. Végül 19-5-re hozta a szlovén válogatott az utolsó 10 percet.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa Zala Friskovec 26 perc alatt 12 ponttal és 6 gólpasszal segítette csapatát. A szlovén gárda legeredményesebbje a 17 pontos Eva Lisec lett. A törököknél Quanitra Hollingsworth zárt 16 ponttal.