Szlovénia nagy csatában verte Csehországot

:

:

Lejátszotta elsõ felkészülési találkozóját csoportriválisunk Szlovénia. Pénteken este Csehországot látták vendégül és gyõzték le 77-75-re.

Fotó: KZS.si

Nika Baric és Zala Fri¹kovec nélkül lépett pályára Csehország ellen a szlovén válogatott. Így is villámrajtot vettek és négy perc alatt 11-2-re léptek el. Az elõnyük viszont hamar elfogyott, miután az elsõ szakasz végére 18-16-ra felzárkóztak a csehek. A második negyed hasonló hullámzást hozott. Elõbb 31-21-re ismét elszakadt a szlovén csapat, majd innen a félidõig 38-38-nál egyenlítettek a csehek.

A felkészülési találkozókra jellemzõ hullámzás a harmadik negyedben is folytatódott. Elõbb azt jegyezhettük fel, hogy 10-2-es futással 48-40-as elõnyt építettek fel a hazaiak. Ezt követõen viszont ismét Stefan Svitek tanítványai kaptak el egy jobb periódust. Ennek eredményeként a harmadik negyed végére 2 pontra olvadt a szlovén vezetés. A záró szakaszban pedig már egyik gárda sem tudott ellépni.

Egylabdás végjáték kerekedett, ahol végül 75-74 után Aleksandra Kro¹elj értékesítette a meccset lezáró két büntetõt. A 77-75-ös szlovén siker alkalmával honosítottjuk Shante Marie Evans lett a legeredményesebb, 19 ponttal és 9 lepattanóval zárt. Teja Oblak 16 egységig jutott, míg Eva Lisec 13 pontot és 13 lepattanót elérve dupla-duplát jegyzett. Szlovénia szombaton Horvátországgal méri össze az erejét. A Lasko városában zajló torna elsõ napján a horvátok 66-61-re verték a cseheket.

Szlovénia – Csehország 77-75 (18-16, 20-22, 19-17, 20-20)