Szlovéniát is legyõztük

:

:

Tovább tart a magyar csoda a B-divíziós U16-os EB-n. A mieink ezúttal Szlovénia legjobbjait ütötték ki, úgy, hogy ellenfelünk az egész második negyedben nem talált be a gyûrûbe.

Csodálatosan indult ez a találkozó, 4 perc játék után már 15 – 5-re vezettünk, a meglepõen pontatlan szlovén válogatott ellen. Az elsõ periódus végén 23 – 10 állt az eredményjelzõn. Még ekkor sem volt benne a meccsben, az ami a második negyedben történt. A magyar együttes 21 pontot szerzett, miközben egyet sem kapott. A szünetre minden eldõlt, 44 – 10-es állásról vonultak pihenõre az együttesek. A harmadik negyedben még egy visszafogottabb teljesítmény is belefért, mert így is csak 2 pontot faragott hátrányán a riválisunk. A negyedik periódus már örömjátékot hozott,a mérkõzés végeredménye 79-36 lett.

A magyar csapat legjobbjának Szamosi Amadea bizonyult 17 ponttal és 10 lepattanóval.