Szoros csatában legyőzte a Vasas a DVTK-t

:

:

Pénteken Pasaréten ismét összemérte az erejét a Vasas Akadémia és az Aluinvent DVTK. Ezúttal a Vasas ünnepelhetett 61-55-ös sikert.

A két csapat múlt héten Miskolcon a Szaniszló Sándor Emléktornán találkozott. Akkor 94-64-es győzelmet aratott a DVTK. Ahhoz a mérkőzéshez hasonlóan a Vasasnál Radócz Fanni nem lépett pályára, de ott volt a társaival Bach Boglárka, a DVTK-nál pedig Aho Nina, Kristine Vitola és Chanel Mokango hiányzott.

A két csapat között nem alakult ki jelentős különbség a találkozó során. 10 perc után 19-18-ra vezetett a DVTK, mely a második szakasz első találatát is jegyezte. Innen azonban 9-0-val fordított a Vasas és a folytatásban végig előrébb járt pár ponttal. A félidőben 35-33-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyedben a végül 25 ponttal záró Kiss Angelika vezetésével 42-40-ig karnyújtásnyira követte riválisát a DVTK. A hullámzó találkozón ezt követően 47-40-re elszakadt a Vasas, majd onnan ismét visszajött 2-3 egységre a DVTK. Az utolsó 10 percnek 49-44-ről futottak neki a felek.

Montai-Vukov Szonja triplájával indult a záró szakasz. A folytatásban közel négy percig egyik oldal sem talált be. A kosárcsendet Brianna Fraser 2+1-es megoldása törte meg. A Vasas amerikai légiósa végül 21 ponttal zárt és hajrában kulcsfontosságú találatokat jegyzett. A DVTK minden felzárkózási kísérletére válaszolt a Vasas, mely végül 61-55-ös sikert aratott.

Vasas Akadémia – Aluinvent DVTK 61-55 (18-19, 17-14, 14-11, 12-11)

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 21, Bach Boglárka 9/3, Papp Klaudia 8.

Aluinvent DVTK: Kiss Angelika 25, Montai-Vukov Szonja 11/6, Pusztai Petra 9.

Fotó: vasasbasket.hu