Sopron Basket – DVTK–HUN–Therm 62–59 (12–15, 12–14, 18–16, 20–14)

Sopron, Novomatic Aréna

Sopron Basket: Fegyverneky 2, Czukor 8/6, Kunek 7, Sitku 5/3, Brooks 22. Csere: Varga A. 11, Böröndy 5, Völgyi 2.

DVTK–HUN–Therm: Kányási 8/6, Aho N. 2, Bacsó 3/3, Jovanovic 14/12, Green 13 Csere: Bernáth R. 9/3, Kiss A. 8, Oláh F. 2, Aho T.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Kedden este felkészülési meccset vívott a Sopron Basket és a DVTK–HUN–Therm. Nagy csatában a soproniak 62-59-es győzelmet arattak.

A mérkőzés elején a DVTK ragadta magához a kezdeményezést. Kiélezett küzdelem zajlott, mely során pár ponttal a vendégek jártak előrébb. 10 perc után 15-12-re vezetett Völgyi Péter együttese. A második negyedben is őrizte pár pontos előnyét a vendég gárda. A félidőben 29-24 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben a végül 22 ponttal záró Jelena Brooks vezetésével szinte ledolgozta hátrányát a Sopron Basket. Az utolsó 10 percnek a DVTK 45-42-es előnyéről futottak neki a csapatok. A soproniak végül 54-53-nál vették át a vezetést és ezt követően a szoros végjátékból győztesen kerültek ki.

A Sopron Basket 62-59-es sikere alkalmával a győztes gárdában az előbb kiemelt Jelena Brooks lett a legeredményesebb. A DVTK-nál Milica Jovanovic zárt 14 ponttal.