Szoros gyõri vereség az Azori-szigeteken

:

:

Az Európa Kupa F-csoportjában a CMB Cargo UNI Gyõr 66-61-re alulmaradt a Clube Uniao Sportiva gárdájával szemben.

A hosszú utazás és a szokatlan idõpont ellenére jól kezdett a Gyõr, három perc alatt 10-3-ra sikerült ellépni. A folytatásban azonban 10-0-s sorozattal fordítottak a portugálok. Innentõl az elsõ negyedben fej-fej mellett haladt a két gárda és végül 10 perc után 21-19-es hazai elõnyt regisztrálhattunk. A második szakasz elsõ két találatát is a portugál együttes érte el, így 25-19-nél már gyõri idõkérés szakította meg a játékot. Az eligazítás megtette hatását, most a mieinktõl jött egy 10-0-s széria. Innentõl pedig sokáig a Gyõr járt elõrébb. Lélektanilag kedvezõtlenül jött ki, hogy éppen a nagyszünet elõtt vette vissza a kezdeményezést a házigazda. A 38-37-es hátrány ellenére a statisztika nem nézett ki rosszul. Az 50%-os mezõnymutatóra, a 16-12-re nyert lepattanócsatára, a 8 gólpasszra és a 9 gyorsindításos pontra is lehetett építeni. Az egyéni teljesítményeket figyelve Lexie Brown 13 és Reshanda Gray 12 pontját kell kiemelni.

A harmadik negyed elsõ felében sem változott a játék képe. Fej-fej melletti kiegyenlített csata zajlott. Négy perc volt hátra ebbõl a szakaszból, amikor még 42-42 állt az eredményjelzõn. Innen azonban a hazaiak 51-46-ra elléptek. A legjobbkor érkezett Brown triplája, amivel a negyed végén 51-49-re felzárkózott a Gyõr. Ez a periódus hat eladott labdát hozott, amibõl nyolc pontot kapott a magyar csapat. Becsülettel küzdött a Gyõr a záró szakaszban, egypontos hátrányban többször támadtak a mieink a fordításért. Továbbra is rengeteg hiba csúszott azonban a játékba. Az utolsó négy percbe 61-56-ról érkeztek a felek. Artemis Spanou triplájával 2 perccel a vége elõtt még sikerült 63-61-re visszajönni, de a végjátékból a portugálok kerültek ki gyõztesen. A Gyõrre a csoportkörben még két hazai mérkõzés vár a Gernika és a Girona ellen, de ezzel a vereséggel a továbbjutási esélyek jelentõsen csökkentek.

Clube Uniao Sportiva – CMB Cargo UNI Gyõr 66-61 (21-19,17-18,13-12,15-12)