Szoros meccsen legyőzte a PEAC a DVTK-t a Sió Kupa nyitányán

PEAC-Pécs - DVTK 73-71 (26-17, 15-19, 16-16, 16-19)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Farkas G., Kovács N., Reisz

PEAC-Pécs: Dudásova 6, Wentzel 7/3, Marshall 14/6, Nelson 12, Kiss 16/6 Csere: Brajkovic 9, Szücs R. 5, Laczkó, Sarok, Selcova 2, Csényi, Kötő.

DVTK: Medgyessy 11/3, Kányási 7, Jovanovic 19/9, Kiss A. 6, Green 15 Csere: Aho 9/3, Bernáth, Bacsó, Vég-Dudás, Tóth F.4, Márkusz

Kedden délután elrajtolt Szekszárdon az 52. Sió Kupa. A torna első mérkőzésén a PEAC-Pécs 73-71-re múlta felül a DVTK együttesét.

Az első negyedben hamar lépéselőnybe kerültek a pécsiek, de 15-13-ig nem alakult ki nagy különbség a felek között. Innen azonban 11-4-es futással erősítette meg vezetését a baranyai gárda. Chelsea Nelson dudaszós találata zárta az első szakaszt, amivel 26-17-re ment a PEAC. A második negyed elején sem változott a játék képe. Három perc telt el, amikor 30-21-nél Földi Attila kért időt. Ezt követően a DVTK támadásban pontosabb megoldásokat választott és 5-6 pontra többször is megközelítette riválisát. Sarok Nikolett bokasérülését követően kicsit megtorpant a PEAC, de végül 5 pontot így is megőrzött az előnyéből.

A 41-36-ról induló harmad negyed elején ismét a PEAC dominált és egy 9-2-es futással 50-38-ra elszakadtak Csirke Ferenc tanítványai. A játékrész második fele a DVTK-nak sikerült jobban. Milica Jovanovic és Cheridene Green ponterős játékával egy 10-0-s futást mutattak be a miskolciak. A játékrész utolsó percében 54-52-re felzárkóztak. Ekkor azonban Kiss Virág dudaszós triplájával visszaállította a félidei ötpontos differenciát a PEAC. A záró szakaszban nem alakult ki nagy különbség a két alakulat között 66-59 után az utolsó három percben 68-66-ra felzárkózott a DVTK. Teljesen nyílt végjáték kerekedett, ahol az utolsó másodpercekben Milica Jovanovic 72-71-re felhozta csapatát egy triplával. A 73-71-es végeredményt Nikola Dudasova büntetője alakította ki.

A PEAC-Pécs legeredményesebbje a 16 pontos Kiss Virág lett, míg a harmadik negyedbeli kiválásáig az orrsérülést szenvedő Ty Marshall 14 pontot ért el. A DVTK-nál Milica Jovanovic 19, Cheridene Green 15 egységig jutott.