Szoros meccsen maradt alul az U18-as válogatott

Litvánia - Magyarország 75-71 (22-18, 20-17, 12-13, 21-23)

Klatovy, Sport Hall Capkova
Prpa, Sljivic, Hoxha (Yeats)

Litvánia: Pliatkute 7/3, Jocyte 30/15, Raulusaityte 13, Sirtautaite 3, Augustinaitė 8/6. Csere: Andrunavičiūtė, Gerkyte 10/6, Sedereviciute 4, Bugaitė.

Magyarország: Renczes 2, Gelei 7/3, Kuncz 9, Katona 15/6, Németh 7/3. Csere: Laczkó 9, Horváth 8/3, Dúl 7, Márkusz 7/3, Turi.

A csehországi Klatovyban zajló FIBA U18 Women’s European Challenger tornán a magyar válogatott 75-71-es vereséget szenvedett Litvániától.

Szünnap után folytatódott a csehországi erőpróba. Az első percekben 8-8-ig fej-fej mellett haladtok a csapatok. A mieink nyolc pontjából ötöt Németh Lili szerzett. A folytatásban a litvánok kerültek kisebb lépéselőnybe, így 15-10-nél már Völgyi Péter időkérése miatt állt a játék. A folytatásban nyolc ponttal is elszakadt riválisunk. A negyed végéig azonban megfelezte hátrányát a magyar csapat, így 10 perc után 22-18 állt az eredményjelzőn.

A második negyed első felében őrizte pár pontos vezetését a litván csapat. Végül 29-25 után Laczkó Sára két duplájával 29-29-nél egyenlítettünk, majd Gelei Karola találatával 31-29-nél a vezetést is átvették a mieink. Innen azonban 7-0-val visszavette az irányítást Litvánia. A félidőig már végig előrébb jártak, 20 perc után 42-35-re ment riválisunk. A litván csapatban a 20 pontos Juste Jocyte volt a legeredményesebb. A mieinknél Németh Lili, Gelei Karola és Katona Boglárka járt 7-7 egységnél.

A harmadik szakaszban végig a litvánok jártak előrébb. A legnagyobb különbséget 52-43-nál jegyezhettük fel. Ekkor időt is kért a magyar szakmai stáb. Ezt követően Dúl Terka duplájával, majd Katona Boglárka triplájával felzárkóztak a mieink 52-48-ra. Kiegyenlítődött a játék képe. A negyedet két litván büntető zárta, így a záró szakaszra 54-48-ról fordultak a csapatok.

Teljesen nyílt lett a mérkőzés a harmadik negyed hajrájában és a záró etapban is ebben a mederben haladt a küzdelem. Két és fél perc után 58-53-ra vezetett riválisunk. Innen azonban Kuncz Petra és Horváth Gréta büntetőivel, illetve Katona Boglárka triplájával 59-58-ra fordítottak a mieink. Még több, mint hat perc volt hátra a mérkőzésből. A csapatok között 65-65-ig nem alakult ki nagy különbség. Ezt követően egy triplával újra a litvánok kerültek lépéselőnybe, de 68-68-nál még utolértük a riválisunkat. Innen 2+1-es helyzettel ismét Litvánia vezetett és ezt az előnyt már megőrizték. A 75-71-es végeredményt Márkusz Lilla alakította ki.