Szoros mérkőzésen a BEAC legyőzte a Vasast

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 61-57 (23-17, 15-15, 8-12, 15-13)

Nagy V., Záray K., Rózsavölgyi A.

ELTE-BEAC Újbuda: Koch 11, Czank 10/3, Boros B. 1. Boros J. 18., Mérész 11. Csere: Katona 2, Ivanova 6, Dénes, Zsámár, Juhász 2.

Vasas Akadémia: Papp 17, Budácsik 11/3, Tóth 8, Madár 6, Pusztai 9. Csere: Madár K. 4, Siklós, Szerencsés 1, Salamon 1, Nagy.

Fotó: ELTE-BEAC Újbuda Facebook

Szerdán este felkészülési mérkőzést vívott az ELTE-BEAC Újbuda és a Vasas Akadémia. A Gabányi László Sportcsarnokban rendezett találkozón a BEAC 61-57-es sikert aratott.

A mérkőzés elején a BEAC került lépéselőnybe. Az első szakasz felénél 13-8-ra vezetett Balogh Judit együttese. A kialakult különbség a negyed végére is megmaradt a felek között. 10 perc után 23-17 állt az eredményjelzőn. Az első szakaszban a duplákat tekintve 10-ből 8 kísérletét értékesítette a BEAC. A hazaiak a második etapban is őrizték pár pontos vezetésüket. Végül 15-15-ös eredményt hozott a negyed és így a félidőben 38-32-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyed első felében is tartotta 5-6 pontos lépéselőnyét a BEAC. A játékrész hajrájában faragott hátrányából Milos Pavlovic együttese. Az utolsó 10 percnek 46-44-ről vágtak neki a csapatok. A BEAC 8-4-es sorozattal erősítette meg előnyét. A hajrában 54-48 után már nem engedte ki a kezéből a meccset a házigazda, így 61-57-es sikert aratott.

A BEAC legeredményesebbje a 18 pontos Boros Júlia lett, míg a Vasasnál Papp Dia jutott 17 egységig.