Szoros mérkőzésen aratott fontos sikert a SERCO UNI Győr a TARR KSC Szekszárd ellen

SERCO UNI Győr - TARR KSC Szekszárd 72-71 (19-17, 17-23, 18-13, 18-18)

Bajnokság, 8. forduló
Győr Városi Egyetemi Csarnok
Cziffra Csaba Zsolt, Frányó Péter, Földesi Ádám (Herczeg Ágoston)

SERCO UNI Győr: Carleton 9/6, Dombai 4, Goree 13, Slocum 8/6, Gyöngyösi 9/6. Csere: Dubei 16/9, Hegedűs-, Nagy 6/3, Török 7/3, Bach-, Molnárová-.

TARR KSC Szekszárd: Horváth 8/6, Monroe 11, Boros 13/6, Westbeld 14, Holcz-. Csere: Theodoreán-, Miklós 6/6, Stanacev 8/6, Mányoky 7/3, Krnjic 4, Árvai-.

Fotó: Krizsán Csaba

A Tippmix Női NBI.A 8. fordulójában a SERCO UNI Győr hazai pályán aratott szoros végjátékkal 72-71-es sikert a TARR KSC Szekszárd ellen.

A SERCO UNI Győr otthon fogadta a TARR KSC Szekszárdot, akik egy extra győzelem után érkeztek a találkozóra. A Szekszárdtól azonban közös megegyezéssel távozott Nikola Dudasová, így ő nem lép többet pályára a csapat színeiben. A mérkőzés előtt a két gárda egymás utáni helyet foglalta el a tabellán, ugyanolyan mutatókkal (5 nyert és 2 elvesztett mérkőzés), ez is a meccs kiélezettségét mutatta. Már a kezdés előtt a szurkolóktól zengett a csarnok, a hangulatra nem lehetett panasz.

Nehezen született meg az első kosár, Boros Júlia majdnem 2 perc után szerzett először kosarat a Szekszárdnak (0-2). Hazai oldalon kicsit várni kellett erre, de Bridget Carleton triplája indította a győri pontgyártást (3-4). Percekig befagyott az eredmény, az 5-6-os állást Gyöngyösi Janka 3 pontja módosította 8-6-ra. Goree középtávolról volt sikeres, amivel 4 pontos előnyt szerzett a hazaiaknak (10-6). A szekszárdiak Stanacev hárompontosával kapaszkodtak (10-9) és Mányoky triplájával ki is egyenlítettek (12-12). Slocum ziccerét követően Zseljko Djokic kért időt (16-12). Monroe 2+1-es megoldásával 16-15-re zárkózott, majd az ő büntetőivel fordított a Szekszárd (16-17). Az első negyedet Slocum 3 pontja zárta (19-17).

A második etapot Sara Krnjic kezdte, majd Horváth Bernadett egy hárompontossal folytatta, így 22-19-re vezetett a vendég gárda. Cziczás Lászlónak kellett időt kérnie a rossz hazai kezdés miatt. Goree és Dombai pontjaival újra hazai oldalon volt az előny (23-22). Ezt követően egymás után estek a kosarak mind a két oldalon, 1-2 pontnál nagyobb előny egyik csapatnál sem alakult ki (30-32). Boros Julcsi két egymás utáni támadásnál is triplát értékesített, így 38-32-es vezetést szerezve a Szekszárdnak. Győri időkérés után Gyöngyösi szerzett büntetőből pontot, de vendég oldalról gyorsan jött a válasz (33-40). A félidei eredményt Dubei Debóra hárompontosa alakította ki, így 4 pontra csökkentve a vendég előnyt (36-40).

A második 20 percet szekszárdi kosár vezette fel, de Slocum újabb hármast süllyesztett el a gyűrűben, 3 pontra csökkent a különbség (39-42). Török Ágnes triplájára Westbeld egy tempóval válaszolt, nem tudott közelebb kerülni a Győr (42-46). Bridget Carleton bravúros megoldást vállalt magára, lehetetlen helyzetből dobott hárompontost (45-46). 48-48-nál újra egál volt a mérkőzés. Theodoeránt 5. személyi hiba beütése után azonban elvesztette a Szekszárd, de ez nem zökkentette ki a vendégeket, Miklós Melinda dobott hármast (49-53). Az előny hamar 1 pontra csökkent, Ruff-Nagy Dóra is betalált kintről. Ez volt a 9. bedobott hárompontosa a győri csapatnak. Dubei büntetőivel fordított a Győr, 54-53-as eredménynél kezdhették az utolsó 10 percet a játékosok.

Dubei folytatta a jó dobóformáját, pontjaival 59-53-ra megugrott a SERCO UNI Győr. Zseljko Djokicnak kellett eligazítania a csapatát. 65-55-ös állásnál alakult ki először a mérkőzés folyamán 10 pontos különbség, Djokic vezetőedzőnek muszáj volt kikérnie az újabb idejét. Dubei Debóra továbbra is megállíthatatlan volt, újból betalált kintről (68-57). A Szekszárd megrázta magát, Horváth Bernadett és Miklós Melinda triplájával 2 pontra dolgozta le a hátrányát (68-66). Egy győri eladott labdát követően, 68-68 lett az eredmény. Goree egyik büntetője célt ért (69-68), és a végjátékban Boros triplája rövid volt, így 11 másodperccel a vége előtt támadhatott a Győr. Hiába dobott hárompontost Stanacev a legvégén, Nagy Dorci keze nem remegett meg a büntetőknél, így 72-71-es hazai siker született. A SERCO UNI Győr legeredményesebb játékosa 16 ponttal Dubei Debóra lett, akinek a legjobbkor “ültek” a dobásai, valamint a TARR KSC Szekszárdtól Westbeld szerzett 14 pontot.