Szoros péntek éjszaka

:

:

Az Atlanta a Connecticut otthonában diadalmaskodott, a Minnesota 1 ponttal verte a San Antoniót a rájátszás második játéknapján.

Az Atlanta és a Conencticut sokáig fef-fej mellett haladt. A félidõ elõtt 2 perccel azonban 39-31-re ellépett a Sun. Az Atlanta nem hagyta magát és egy 8-2-es futással a szünetre 41-39-re zárkózott fel. A harmadik negyedben nem alakult ki nagy differencia a két gárda között. A negyedik szakasz elején azonban Angel McCoughtry faultproblémák miatt a kispadra kényszerült és ez döntõnek bizonyult…

A legnagyobb ikonja nélkül nem roppant össze a Dream, sõt átvették a vezetést és a végjátékban 89-84-re behúzták a gyõzelmet. A gyõztes csapat legjobbja a 21 pontos Lindsay Harding volt. Az Atlanta vasárnap hazai pályán kivívhatja a fõcsoport döntõbe jutást.

A Minnesota – San Antonio párharcot elõzetesen a szakértõk elég egyoldalúnak tartották, mivel a Lynx az alapszakaszban négyszer verte a Silver Stars-t. Ezúttal azonban Becky Hammonék végig jól tartották magukat. 1 perc 10 másodperccel a lefújás elõtt Hammon triplája után 65-64-re vezetett is a San Antonio.

50 másodprc volt vissza, amikor Whalen duplájával fordított a Minnesota. A 66-65-ös hazai vezetés után már nem esett több pont. Az utolsó 10 másodpercben a Silver Stars támadhatott a gyõzelemért, de Whalen labdát szerzett és ezzel minden eldõlt. A gyõztes csapatból Whalen 20, Augustus 19 pontig jutott.

Minnesota Lynx – San Antonio Silver Stars 66 : 65 (11:16) (21:19) (21:16) (13:14)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Minnesota javára.

ûConnecticut Sun – Atlanta Dream 84 : 89 (20:18) (21:21) (25:22) (18:28)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 az Atlanta javára.