TFSE-MTK - UNI Győr MÉLY-ÚT 71-74 (13-20, 26-21, 18-18, 14-15)

Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
Földházi T., dr. Mészáros B., Sörlei A. (dr. Gincsai J.)

TFSE-MTK: Jenkins C. 17/9, Bernáth 32/21, Dúl 4, Markovic, Jenkins A. 16/6. Csere: Németh A. 2, Boros, Herman.

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 19, Dubei 12/6, Dombai 9/3, Török 9/6, Mompremier 14. Csere: Weninger 5/3, Kéita, Lass 6, Barnai.

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT a bajnokság 12. fordulójában 74-71-es győzelmet aratott a TFSE-MTK otthonában.

Beatrice Mompremier és Dombai Réka találataival 4-0-s előnyre tett a mérkőzés elején a Győr, de ezt követően Chanise Jenkins és Bernáth Réka találataival fordított a TFSE. Hullámzó játékot hozott a találkozó. Az első negyedben a hazaiak 7-6-os előnye után a Győr fölénye rajzolódott ki. Amikor Weninger Virág triplája célt ért, már 13-7-re vezetett Iványi Dalma együttese. A folytatásban a 7 pontot is elérte a differencia. A játékrész végén 20-13 állt az eredményjelzőn. A második etapot Alisia Jenkins büntetői vezették fel. A TFSE három alkalommal (22-20, 24-22, 27-25) felzárkózott két pontra, de a Győr rendre válaszolt ezekre a kísérletekre. Kétszer például Török Ági triplája állította vissza a nagyobb differenciát.

A második szakasz közepén 34-27 után a TFSE-MTK került fölénybe. Ennek eredményeként 36-35-nél, majd 38-37-nél is megközelítette egy pontra riválisát a házigazda. A félidőig innen már nem is alakult ki nagy különbség. 20 perc után 41-39-re ment a Győr. Hazai oldalon Chanise Jenkins és Bernáth Réka 15-15 pontnál tartott, míg a győrieknél Brianna Kiesel és Beatrice Mompremier járt 10-10 egységnél. A harmadik negyed elején Mompreier duplájára Alisia Jenkins válaszolt triplából. A hullámzó mérkőzésen ismét győri percek következtek. Ezek eredményeként 50-42-re elszakadtak. Az első és a második etaphoz hasonlóan azonban ekkor is ledolgozta hátrányát a TFSE.

A harmadik negyedből másfél perc volt vissza, amikor 52-45 után 12-3-as futással 57-55-nél átvette a vezetést Magyar Bianka együttese. Még egy fordulatot azonban a harmadik szakasz is tartogatott. Kadri-Ann Lass négy pontjával ugyanis 59-57-re fordítottak Iványi Dalma tanítványai és így mégis előnyről fordulhattak a záró szakaszra. Jó iramú, szórakoztató bajnoki rangadó kerekedett, melyen 64-58-nál újra nagyobb győri előnyt jegyezhettünk fel. A különbség jellemzően 4-6 pont között állt be. Őrizték vezetésüket Török Ágiék, de a döntő futást nem tudták bevinni. Mindig érkezett a hazaiaktól egy-egy villanás, így 67-66-nál, majd az utolsó percben 72-71-nél is nyílttá tette a találkozót a házigazda. Kilenc másodperc volt hátra, amikor Brianna Kiesel keze nem remegett meg büntetőknél. Az utolsó támadásából a TFSE nem talált be, így három ponttal megnyerte a szombati játéknap rangadóját a Győr.

Fotó: TFSE Sport