Szoros végjátékban győzte le a Vasas a BEAC csapatát

Vasas Akadémia - E.ON ELTE BEAC 74-72 (20-19, 10-20, 32-16, 12-17)

Bajnokság, 13. forduló
Budapest, Pasaréti Sportcentrum
Játékvezetők: Pozsonyi László, Horváth Csongor Béla, Gruber Nikolett Lilla (Dernei Gábor)

Vasas Akadémia: Taylor 9, Budácsik 11/3, Jáhni 8/3, Gelei 2, Szerencsés 11/3. Csere: Allen 10, Villányi-, Boros 4, Salamon 4, Tóth 1, Madár E. 14/3.

E.ON ELTE BEAC: Morgan 18/3, Angyal 17/9, Katona 8/3, Ozola 11, Tóth 6. Csere: Drahos 2, Orosz 3/3, Juhász 7.

Fotó: hunbasket.hu

A Tippmix Női NBI.A 13. fordulójában a Vasas Akadémia hazai pályán egy szoros mérkőzésen aratott 74-72-es győzelmet az E.ON ELTE BEAC ellen.

A tabella hetedik helyén álló Vasas a nyolcadik pozícióban elhelyezkedő BEAC csapatát fogadta, mondhatni, hogy egy kiélezett találkozó elé néztünk.
Hazai pontokkal kezdődött a találkozó, 5-0-ás futása volt a Vasasnak, amit Angyal kosara szakított meg (5-2). Ezt követően gyorsan zárkózott a vendég BEAC, és a játékosok egymás után szerezték a kosarakat mind a két oldalon (13-13). A Vasas agresszív egész pályás letámadása jó lendületet adott a hazaiaknak a támadásban, és egy kisebb 3 pontos előnyt tudhattak magukénak (18-15). Azonban minden Vasas kosárra érkezett valamilyen módon válasz a BEAC-tól, így 20-19-es eredménnyel ért véget az első negyed.

Ozola pontjaival indult a második etap, majd Morgen kosara után 23-20-ra vezetett a BEAC. Pontosabb játékot láthattak a nézők a vendég csapattól, akik közben 6 pontra növelték az előnyüket (22-28). Madár szemfüles lepattanójával próbált közelebb kerülni a Vasas, de Morgen 2+1-es megoldásával 24-31-re módosult az eredmény. 28-38-nál lett először 10 pont a differencia. A félidőben 30-39 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után a Vasas kezdte jobban a játékot, és folyamatosan faragták le a hátrányukat, 39-41-nél kellett időt kérnie a BEAC-nak. Továbbra sem találta a Vasas védekezése ellen a megoldást a BEAC, Jáhni és Allen vezetésével fordított a hazai csapat, 46-41 lett az állás. Nem tudott kosarakat dobni a vendég csapat, és a Vasas közben már 10 pontos előnyre tett szert (51-41). Angyal triplájával közelebb jött a BEAC, azonban nem sikerült szorosabbá tenni a meccset (53-45). 62-55-ös Vasas vezetéssel zárult a harmadik negyed.

Ozola büntetői után 4 pont maradt a Vasas előnyéből (62-58). A BEAC egy zónára váltott védekezésben, ami egyelőre bejött, hiszen eladott labdára kényszerítették a hazaiakat (66-60). Orosz hárompontosával jött közelebb a Vasashoz a BEAC, azonban továbbra is sok volt a pontatlanság mind a két oldalon (69-63). Összekapta magát a vendég csapat, először Morgan, majd Angyal Barbara volt sikeres (72-68). Tóth Franka közelije után 2 pontra zárkózott a BEAC, de Taylor a legjobbkor vette a hátára a csapatot, és a ziccere győztes kosárnak bizonyult, hiszen 74-70-es állás után csak Ozola tudott pontot szerezni a vendégeknek, így nem tudta a BEAC hosszabbításra menteni a találkozót. 74-72-re győzött a Vasas Akadémia. A Vasas legjobbja Madár Eszter lett 14 ponttal, míg a BEAC-tól Morgan ért el 18 pontot.