Taurasi nélkül is megállíthatatlan a Fenerbahce

:

:

A szerdai EuroLiga forduló után immár szombaton pályán voltak a sztárcsapatok a Török Bajnokságban. Az esztendõ utolsó játéknapján a Fenerbahcénak és a Galatasaraynak sem kellett megizzadnia.

A Fenerbahce Diana Taurasi nélkül is toronymagasan esélyesnek számított a Burhaniye Belediyesi együttesével szemben. A papírforma ezúttal sem borult, egy szorosabb elsõ negyed után a szünetben már 21-43-ra vezetett Rátgéber László együttese. A második félidõben nem tudtak közelebb kerülni a hazaiak, állandósult a 20 pont feletti differencia. A vége 61-85 lett.

A Fenerbahce együttesében a 27 pontos Yilmaz volt a legeredményesebb, de ki kell emelni Vajdát Annát is. Az isztambuliak magyar légiósa 13 pontot és 6 lepattanót szerzett, miközben a duplákat 60%-al értékesítette és 2 triplakísérletébõl az egyik sikeresnek bizonyult.

A Galatasaray-İstanbul Üniversitesi mérkõzés is csak egy negyeden át volt szoros. Ekkor még vezettek is a vendégek a sztárcsapat otthonában. A második negyedben azonban fordult a kocka, 7 ponttal meglépett a Galata és ekkor gyakorlatilag el is dõlt az összecsapás. A harmadik etapban ugyan még voltak fellángolásai az alacsonyabban rangsorolt gárdának, de a 22-8-as utolsó etap nem hagyott kétséget a gyõztes kilétét illetõen. A Galatasaray legjobbja Sylvia Fowles (19 pont, 9 lepattanó) volt.

Burhaniye Belediye – Fenerbahçe 61-85 (14-21, 7-22, 22-19, 18-23)
Galatasaray Medical Park – İstanbul Üniversitesi 80-61 (15-19, 25-14, 18-20, 22-8)