Tisztes ceglédi helytállás Lyonban

:

:

Az Európa Kupa második fordulójában a VBW CEKK Cegléd 76-62-es vereséget szenvedett Lyonban. A francia csapat a harmadik negyedben alakította ki a döntõ különbséget.

A találkozó elején 6-0-s elõnyre tett szert a Lyon, de ezt követõen 7-6-ra fordított a Cegléd. Az elsõ negyedben döntõen ilyen kiegyenlített játék mellett zajlott a küzdelem. Végül az elsõ szakasz hajrájában tett szert ismét kisebb lépéselõnyre a francia csapat. A 18-13-ról induló második negyed hasonló forgatókönyv szerint alakult. Mindkét csapat remek dobóformát mutatott, a teljes elsõ félidõben 50% környékén mozgott a felek mezõnymutatója. Lepattanókban voltak fölényben a hazaiak, akik ezt kihasználva 36-27-re elléptek. A nagyszünetig azonban 38-33-ra felzárkózott a CEKK.

A harmadik negyed bizonyult döntõnek. A Cegléd a játékrész közepén 48-42-nél támadt azért, hogy még jobban megközelítse magasabban jegyzett riválisát. Ezzel a lehetõséggel nem sikerült élni és innen öt perc alatt a Lyon egy 12-2-es sorozatot csinált. A záró szakasznak 60-44-rõl futottak neki a csapatok. Itt jellemzõen 14-16 pont között mozgott a differencia. Becsülettel küzdött a Cegléd és így tisztes helytállással zárhatta a lyon-i vendégszereplést. A 76-62-es vereség alkalmával Jovana Popovic 18, Danielle Hamilton-Carter 12 pontot jegyzett.

Lyon Asvel – VBW CEKK Cegléd 76-62 (18-13, 20-20, 22-11, 16-18)