Nigéria - USA 72-81 (20-17, 12-27, 18-26, 22-11)

Tokió, Saitama Super Arena
Yu, Beker, Györgyi (Papadopoulos)

Nigéria: Kunaiyi-Akpanah 2, Amukamara 10/6, Elonu 10/6, Kalu 16, Macaulay 11. Csere: Okonkwo 2, Balogun, Mohammed, Nyingifa 5, Chidom 7, Ogwumike, Ibekwe 9/6.

USA: Bird, Wilson 19, Stewart 9/3. Taurasi 10/6, Griner 13. Csere: Loyd 8/6, Diggns-Smith 1, Atkins, Gray 6, Collier, Fowles 8, Charles 6.

Az Egyesült Államok válogatottja győzelemmel kezdte a tokiói szereplését. Az amerikaiak a B-csoportban 81-72-re verték Nigériát.

A két gárda legutóbb Las Vegasban mérkőzött és akkor kiütéses amerikai siker született. Hamar bebizonyosodott, hogy ez teljesen más meccs lesz. 10 perc után 20-17-re mentek a nigériaiak. A második szakasz elején már 25-20 állt az eredményjelzőn. Ekkor kapcsolt rá USA, 24-4-es futással 44-29-re fordított a címvédő. A félidőt egy nigériai tripla zárta, amivel 44-32-re módosult az állás.

A harmadik negyedben tovább nőtt az amerikai előny. A legnagyobb differencia 22 pont volt, de Nigériát nem tudták megtörni. Az utolsó három percbe érve 75-67-re felzárkózott a legerősebb afrikai alakulat. Két gyors labdaszerzéssel és ziccerrel állította helyre kétszámjegyű előnyét Dawn Staley együttese, mely sorozatban 50. olimpiai sikerét ünnepelhette.