Hirdetés
Archivum

Torinóban nyert a Napoli, rangadót bukott a Schio



:

:

Hirdetés

Szombaton és vasárnap a 11. fordulóval folytatódtak a bajnoki küzdelmek Olaszországban. Honti Kata csapata a Nápoly Torinóban tudott gyõzni. A tabella élére pedig Lucca állt.

A Napoli végig vezetve 77-58-as gyõzelmet aratott Torinóban. A csapathoz visszatért sérülése után Jacki Gemelos, akit rögtön neveztek is. Honti Kata volt a létszámon felüli légiós, de a csapat bejelentette, hogy a magyar játékosuk tavasszal is a rendelkezésükre áll. Ebben az esetben majd minden találkozón a riválistól függõen mérlegel a szakmai stáb, hogy ki illeszkedik jobban adott helyzetben a csapatba. Bízzunk benne, hogy Honti Kata minél több lehetõséget kap majd.

A hétvége rangadóján a címvédõ Famila Schio 87-57-es vereséget szenvedett az Umana Reyer Venezia otthonában. Bár a Velence a második negyed elsõ perceitõl kézben tartotta az irányítást, az igazán nagy különbség a negyedik negyedben alakult ki. Azt a szakaszt 25-8-ra nyerte a Velence, melynek keretében a 19 pontos Ashleigh Fontenette lett a legeredményesebb.

A Schio veresége után a Lucca vette át a vezetést a tabellán, akik 76-61-re múlták felül a Fila San Martino együttesét. Végig kézben tartották az irányítást és a 23 pontos Jillian Harmon vezérletével szerezték meg a gyõzelmet. Az élcsapatok közül, ha a vártnál nehezebben is, de a Ragusa is érvényesítette a fölényét.

Eredmények
Fixi Piramis Torino – Saces Mapei Givova Dike Napoli 58-77
Umana Reyer Venezia – Famila Wuber Schio 87-57
Techedge Broni – Meccanica Nova Vigarano 77-74
Carispezia La Spezia – Pall. Umbertide 56-79
Passalacqua Ragusa – Treofan Battipaglia 65-61
Gesam Gas Lucca – Fila San Martino 76-61

Tabella

 
Híreink követhetõek Facebook, Twitter és Instagram oldalunkon!

Hirdetés