:
:
A 3×3-as U18-as Európa-bajnokság szombati játéknapját megelõzõen nemzetközi nõi tornát rendeztek Debrecenben, melyet a felnõtt magyar válogatott nyert meg.
A debreceni tornán Izrael U18-as válogatottja, Ukrajna, Románia és a magyar felnõtt válogatott részt. A magyar csapatot Bozóki Bettina, Böröndy Vivien, Süle Krisztina és Tóth Cecília alkotta.
A magyar csapat veretlenül nyerte a tornát. A csoportkörben Romániát 15-11-re, Izraelt 21-8-ra, míg Ukrajnát 21-17-re gyõzték le a mieink. A csoportkör után elõdöntõt és helyosztót is játszott ez a négy csapat.
Az elõdöntõben Izraelt 15-11-re múlták felül a magyar lányok, majd a fináléban Ukrajnát 19-8-ra sikerült legyõzni. Ezzel felnõtt szinten az idei 3×3-as szezon lezárult a magyar válogatott számára. A FIBA tornákat nézve világbajnoki ezüstérem, az andorrai Eb-selejtezõcsoport elsõ helye és Európa-bajnoki 7. hely a mérleg.
Sokáig emlékezetes nyár volt! Köszönjük!
