Török Kupa: Összejött az álomdöntõ

:

:

Érvényesült a papírforma a Török Kupa pénteki elõdöntõi során. A két sztárcsapat a Fenerbahce és a Galatasaray is magabiztos gyõzelmet aratott.

Mersin Bºb. – Fenerbahçe 68- 83 (14-19, 20-25, 14-22, 20-17)

Az alacsonyabban rangsorolt csapat a Mersin kezdte jobban az elsõ elõdöntõt, 5 perc után 12-8-ra vezettek. Innen azonban egy 11-2-es futással az elsõ etap végére 19-14-re átvette a kezdeményezést a Fenerbahce. A második szakaszban 2-3 pontra felzárkózott a Mersin, de a nagyszünet elõtti percek az isztambuli sztárcsapatról szóltak. 29-27 után a félidõ utolsó 5 percében Pondexter és Taylor pontjaival 44-34-es elõnyre tett szert a Fenerbahce.

A harmadik etapot egy 7-2-es futással indította George Dikeoulakos gárdája és ezzel 51-34-re léptek el. Ezek a percek döntõnek bizonyultak, mivel innen a Mersinnek már nem volt visszaút. 30 perc után 66-48 állt az eredményjelzõn. A negyedik szakaszban jó védekezéssel könnyedén õrizte elõnyét a Fenerbahce és 83-68-as gyõzelmük után készülhetnek a döntõre. A Fener legeredményesebbjei a 22 pontos Ivana Matovic, a 19 pontos Angel McCoughtry és a 17 pontos Penny Taylor voltak.

Botaº – Galatasaray Medical Park 66-85 (20-27, 16-20, 15-21, 15-17)

A második elõdöntõn a Galatasaray gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Taurasiék 9-2-vel indítottak, majd 25-10-re is vezettek már. Az elsõ etap végjátékát azonban a Botaº uralta és 27-20-ra zárkóztak fel. Sõt… A második negyedben 27-26-nál már 1 pont volt a különbség a két gárda között, de a Botaº fordítani nem tudott. Jött Tina Charles és két perccel késõbb 35-28-nál ismét megnyugodhattak a Galatasaray hívei. A félidõben 47-36 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed eleje döntõnek bizonyult. Fowles és Taurasi villanásai után egy 11-2-es futást követõen 58-38-nál a 20 pontot is elérte a differencia. A harmadik negyed végjátékában még egyszer 12 pontra felzárkózott a Botaº, azonban ennél közelebb már nem kerültek. A negyedik negyedben 18-20 pont környékén mozgott a differencia és 85-66-os sikerével a Galatasaray biztosította helyét a Fenerbahce mellett a fináléban. A gyõztes csapatban Sylvia Fowles 26, Tina Charles 23 pontig jutott.

A döntõt vasárnap közép-európai idõ szerint 13 órától rendezik.