Törökország bronzérmes

:

:

Vasárnap délután lejátszották a franciaországi nõi kosárlabda Európa-bajnokság bronzmérkõzését, melyen Törökország 92-71-re verte Szerbiát.

A szerbek egy sima vereség után várták a bronzmérkõzést, míg a törököknek joggal lehetett hiányérzetük a pénteki elõdöntõ után. A bronzmeccsek gyakran fáradt hangulatához képest kifejezetten élesen kezdtek a csapatok. A szerbek 6-2-re elléptek két perc alatt, majd ezen 2-4 pontos elõnyüket az elsõ szakaszban végig õrizték is. Az elsõ 10 perc végén 24-21-re mentek a szerbek.

A második negyed elején Dalgalar triplájával azonnal egyenlítettek a törökök. Ezt követõen végig fej-fej mellett haladt a két gárda és a félidõben 44-43-ra mentek a szerbek. A harmadik negyedben 49-47-es szerb vezetés után Vardarliék egy 14-0-s szériával 61-49-re fordítottak. A harmadik szakasz után 66-56-os török elõnyt regisztrálhattunk.

A törökök a palánkok alatti területet uralták. Nevriye Yilmaz 19 pontig jutott, míg Quanitra Hollingsworth 18 pontot és 16 lepattanót szerzett. A negyedik negyedben már folyamatosan nõtt a különbség és Törökország 21 pontos sikerével végül bronzérmet ünnepelhetett. A szerbeknél Jelena Milovanovic 23 pontot jegyzett.

Szerbia – Törökország 71-92 (24-21, 20-22, 12-23, 15-26)