Törökország lesz a magyar válogatott ellenfele az U18-as Európa-bajnokságon a 9-12. helyért

:

:

Csütörtökön megkezdődtek a krétai U18-as Európa-bajnokságon a 9-16. helyért zajló küzdelmek. Rövid összefoglaló.

A magyar válogatott 57-45-re legyőzte Görögországot és ezzel eldőlt, hogy a mieink a 9-12. helyért mérkőzhetnek. A harmadik negyedben növelte a magyar csapat 10 pont fölé az előnyét és ezt végig őrizte. Strausz Edina 10 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A mieink ellenfele szombaton 20 óra 15 perctől Törökország lesz. A törökök 80-35-re kiütötték Bosznia-Hercegovinát csütörtökön. A félidőre 39-13-ra elléptek. A 16 pontos Tuana Coskun bizonyult a legeredményesebbnek, de mellette még két társa is 10 egység fölé jutott.

A másik ágon a 9-12. helyért zajló küzdelmek alkalmával Belgium – Lettország csata lesz. A belgák 62-58-ra múlták felül Izraelt. Nastja Claessens 18 pont, 15 lepattanós dupla-duplája a játéknap egyik legjobb egyéni teljesítménye volt. A lettek 91-53-ra verték Svédországot. A lett csapatban  Raina Tomasicka 18, Luize Sila 16 egységig jutott.

Csütörtökön rendezték a negyeddöntőket is, azokról bővebben ITT írtunk.

Eredmények – 9-16. helyért

Belgium – Izrael 62-58 (13-15, 18-13, 9-21, 22-9)
Lettország – Svédország 91-53 (21-15, 29-18, 24-15, 17-5)
Görögország – Magyarország 45-57 (9-12, 18-18, 4-14, 14-13)
Törökország – Bosznia-Hercegovina 80-35 (17-9, 22-4, 22-10, 19-12)