Triplákkal és egy jó második félidõvel magabiztosan nyert a Gyõr

:

:

A Gyõr 86-52-re verte a Vasast a 12. forduló záró mérkõzésén és ezzel stabilan õrzi második helyét a tabellán.

Négy triplával indította a Vasas elleni mérkõzést a Gyõr, majd Török Ági és Radocaj villanásai után 21-11-nél már 10 ponttal vezetett Völgyi Péter együttese. A Vasas 21-17-nél még látótávolságba ért, de Ivanovic triplájával egy negyed után 27-20-ra ment a hazai gárda. A Gyõr az elsõ 10 percben hat hármast értékesített, míg az egész mérkõzést tekintve tizenkettõt.

A második szakaszban sokáig nem nõtt 10 egység fölé a differencia. Ez elsõsorban Határ Bernadett eredményes játékának köszönhetõ, aki a félidõig 13 pontig jutott. 33-27 után igen sokáig egyik csapat sem talált be, de Vajda jó megoldásai és Koch triplája a nagyszünetre 44-29-es elõnyhöz juttatta a Gyõrt.

A harmadik negyed úgy indult, ha tudja folytatni ezen eredményes szériáját a Gyõr, akkor hamar döntésre viheti a gyõztes kilétét. 49-29-nél már 20 pont volt a különbség. Völgyi Péter csapata jó ritmusban és fegyelmezetten játszott. A differencia 20-25 egység között állandósult. A záró szakasznak 64-41-rõl vágtak neki a csapatok. A második 20 percet összességében 42-23-ra nyerte a gyõri csapat és megérdemelt sikerrel õrzi kedvezõ pozícióját a tabellán.

UNI Gyõr-Vasas 86-52 (27-20, 17-9, 20-12, 22-11)