U20-as EB – A csoport – 2. nap

:

:

Pénteken folytatódott a A-csoportos U20-as nõi kosárlabda Európa Bajnokság Lettországban. A második napon is a papírformának megfelelõ eredmények születtek, így nagyjából körvonalazódik a középdöntõk mezõnye.

Az „A” jelû négyesben Lengyelország Bulgáriát, míg Franciaország Hollandiát ütötte ki. Ez az eredmény azt jelenti, hogy a franciák és a lengyelek már a középdöntõben vannak. Mivel a csoportok elsõ három helyezettje jut tovább, szombaton Hollandia és Bulgária sorsdöntõ csatát vívhat az egyetlen továbbjutást érõ helyért. A mutatott játék alapján a továbbjutásra Bulgáriának van nagyobb esélye. A Franciaország Hollandia összecsapás egy furcsa eseménnyel szolgált, a négybõl három negyed végeredménye is 22-11 lett a gallok javára.

Lengyelország – Bulgária 50-40 (12-12, 11-7, 12-11, 15-10)
Franciaország – Hollandia 83-52 (22-11, 22-11, 17-19, 22-11)

Ezúttal is a B-csoporthoz és az orosz válogatotthoz köthetõ a nap mérkõzése. Oroszország és a rendezõ Lettország egy felejthetetlen csatát vívott egymással. Az elsõ negyedben még hétköznapi meccsnek indult a találkozó. Ekkor 22-17-es elõnyre tettek szert a jobb erõkbõl álló oroszok. A második 10 percben benne volt a levegõben, hogy történelmi csatát láthat a közönség , mivel ezt a játékrészt 15-0-ra nyerték a pályaválasztó vendégek. A szünetben tehát 20 ponttal mentek az oroszok és nem volt ember, aki ne mert volna fogadni a gyõzelmükre.

A második félidõre a nagy hátrány és a megsemmisítõ pont nélküli játékrész ellenére nem adták fel a küzdelmet Martins Zibarts tanítványai. A harmadik negyedben feltámadtak a hazaiak és 5 pontot faragtak a hátrányukon, míg a negyedik 10 perc 4-19-es végeredményt hozott, azaz a maradék 15 pontot is eltüntették a hazaiak.     59 – 59-rõl jöhetett a hosszabbítás, melyben a felzárkózásban elfáradó hazaiaknak már nem volt gyõzelmi esélyük, így 73-68-ra nyert Oroszország. A csoport másik találkozóján 31 pontos ukrán gyõzelem született.

Svédország – Ukrajna 58-89 (11-25, 9-21, 17-25, 21-18)
Oroszország – Lettország 73-68 (22-17, 15-0, 18-23, 4-19, 14-9)

A C-csoportban két sima találkozót láthatott a publikum. Szerbia az olaszokat, a spanyolok a németeket oktatták. A nap teljesítménye is ehhez a négyeshez kapcsolódik. A rendkívül szerény játékerõt képviselõ olaszok 60 pontjából 22-t Martina Bestagno termelt. Ebbõl a négyesbõl Szerbia és Spanyolország továbbjutónak mondhatja magát.

Szerbia – Olaszország 80-60 (15-24, 20-16, 20-7, 25-13)
Spanyolország – Germany 79-43 (19-8, 29-13, 19-6, 12-16)

A „D” jelû négyesben Törökország és Litvánia is könnyedén nyert és ezzel bejutottak a középdöntõbe.

Törökország – Fehéroroszország 75-61 (23-8, 17-20, 20-14, 15-19)
Litvánia – Románia 77-36 (22-10, 18-6, 17-9, 20-11)