U20-as EB – A csoport – 4.nap

:

:

Hétfõn a középdöntõkkel folytatódott az A-csoportos  U20-as nõi kosárlabda Európa Bajnokság.  A második kör elsõ napja telt házat, meglepetést és élesedõ küzdelmet hozott.

A nap rögtön egy kisebb meglepetéssel indult. Az „E” jelû hatosban a feljövõben lévõ hollandok Maaike Klein (25 pont) és Demelza Ten Caat (19 pont) vezetésével 21 ponttal verték az oroszokat. A találkozón a második negyedben léptek el ellenfelüktõl a hollandok és bár az oroszok egyszer a harmadik játékrészben 46-40-re felzárkóztak, a negyedik 10 percben egy 12-3-as rohanással eldöntötte és megnyerte a találkozót a holland gárda.

A hatos többi meccsén Franciaország könnyedén verte Ukrajnát, míg Lettország egy csodálatos hangulatú, telt házas összecsapáson 14 ponttal múlta felül a lengyeleket. A letteknél érdekesség, hogy Sabine Niedola és Kristine Vitola összesen 45 pontot szerzett a 63-ból.

A F-csoportban a nap rangadóján Litvánia Marina Solopova és Giedre Paugaite dupla-dupláinak köszönhetõen 63-57 arányban gyõzte le Szerbiát. A nagy esélyes Spanyolok magabiztosan, 21 ponttal ütötték ki a fehéroroszokat, míg a törökök egy csodálatos negyedik negyedbeli teljesítménnyel verték az oloszokat.