U20-as EB – A csoport – negyeddöntõk

:

:

A negyeddöntõkhöz érkezett Lettországban az U20-as A-csoportos EB. A rájátszás elsõ körében egy sima és három kiélezett találkozót láthatott a publikum.
Az elsõ negyeddöntõn a második negyedben nyújtott parádés teljesítményével Oroszország könnyedén, 20 ponttal verte Szerbiát.

A második összecsapás izgalmasabban alakult. A litvánok az elsõ 10 percben 6 pontos elõnyre tettek szert a franciákkal szemben. A második negyedben azonban felzárkóztak a gallok, ebben a szakaszban 8 alkalommal cserélt gazdát a vezetés. A negyed utolsó 7 pontját a litvánok szerezték, így a szünetben 36-30-ra mentek. A harmadik 10 percben a franciák ledolgozták hátrányukat, majd a negyedik negyedben egy 12-3 –as rohanással a maguk javára fordították a találkozót.

A spanyol-ukrán ütközetet a helyszínen ulõ nézõk még sokáig emlegetni fogják.  Az elsõ negyedben 8 ponttal elhúztak az ukránok. A spanyolok ezt a hátrányt a második 10 perc elsõ felében ledolgozták, de mégis 4 pontos kelet-európai elõnnyel zárult a félidõ. A harmadik 10 percben az ukránok õrizték 4 pontos elõnyüket, melyet a negyedik negyedben 6 pontra növeltek.

65-59-es állásnál Leonor Rodriguez egymás után szerzett 6 pontjával feljöttek a hispánok, majd Xargay triplájával 68-68-nál be is érték ellenfelüket. Ezt követõen még egyszer 4 ponttal elmentek az ukránok és az utolsó 30 másodpercre is 74-73-as ukrán vezetéssel fordultak az együttesek. Dorogobuzova 6 másodperccel a lefújás elõtt azonban személyi hibát vétett, melybõl mindkettõt értékesítette Xargay . Ezzel átvették a vezetést a spanyolok és mivel ukrán oldalról már nem érkezett válasz, a találkozót is megnyerték.

A Lettország – Törökország mérkõzésre telt ház elõtt került sor. A hazaiak a második negyedbeli 9-0-s rohanásuknak köszönhetõen a félidõre 33-25-ös vezetésre tettek szert. A szépszámú publikum azonban nem örülhetett sokáig, a harmadik 10 perc elsõ felében képtelenek voltak pontot szerezni a kedvencek, a törökök egy 10-0-s rohanással átvették a vezetést. Ezt követõen egy csúnya közjáték szakította félbe a találkozót, Yavas elkövette második sportszerûtlen hibáját is, amivel a kizárás sorsára jutott. Ez megzavarta a törököket, aminek köszönhetõen a negyed végére 42-40-nél visszavette a vezetést Lettország.

A negyedik negyedet 6-0-s rohammal indították a hazaiak, ezt követõen még volt válasza a törököknek, sõt 50-48-nál vezettek is. Az utolsó percekben a fantasztikusan küzdõ lettek fordítottak és végül csodálatos gyõzelmet arattak.

Oroszország – Szerbia 92-72 (19-20, 34-16, 21-15, 18-21)
Litvánia – Franciaország 61-69 (21-15, 15-15, 12-16, 13-23)
Spanyolország – Ukrajna 75-74 (19-27, 20-16, 18-18, 18-13)
Lettország – Törökország 64-57 (12-15, 21-10, 9-15, 22-17)