Hirdetés
3x3

Új fejezet, változatlan hozzáállás az U23-as 3×3-as válogatottnál – Süle Krisztinát kérdeztük



:

:

Hirdetés

Február elején összetartáson vett részt a 3×3-as válogatott. Együtt dolgozott a felnőtt, az U23-as és az U21-es keret. A felnőtt csapattal már megismerkedhetünk. Most következzen az U23-as válogatott, melyről Süle Krisztina szövetségi kapitányt kérdeztük.

Nagy terjedelemben beszámoltunk arról, hogy új rendszer debütált a 3×3-as válogatottaknál. Mennyire változott meg az életetek?

Az elsődleges cél a létszámbővítéssel, hogy minden egyes versenyre, ahol lehetőséget kapunk, el tudjunk menni ütőképes csapattal. A felnőtteknél a szezon vázát a FIBA 3×3 Women’s Series állomásai adják a világversenyek mellett, míg az U21-U23-nak a Nemzetek Ligája.

Az életünk annyiban nem változott, hogy ugyanúgy fel fogunk készülni a Nemzetek Ligája versenyeire, mint a korábbi években. Az biztos, az átjárhatóság azzal, hogy sok játékost meghívtunk és igyekszünk benne tartani a rendszerbe, egy kicsit más lesz. Ugyanakkor a törekvéseink már korábban is egyértelműen ebbe az irányba mutattak.

Azt figyelembe kell venni, hogy a Nemzetek Ligáját csak hat játékossal lehet lejátszani, de arra kell kidolgozni egy rendszert, hogy olyan tornákon, ahol szabadon nevezhetünk játékost, a többieket is forgassuk és minél több pontot gyűjtsön mindenki. Meg kell várni a nemzetközi versenynaptárat, hogy ennek részleteit ki tudjuk dolgozni.

Neked egy teljes generációváltást is le kell vezényelni.

Furcsa volt az edzőtáborban, amikor az edzők maguk köré hívták a játékosaikat és például Jáhni Zsófi vagy Tenyér Zsófi már a felnőtthöz ment. A tavalyi Nemzetek Ligája csapatból még Kovács Kitti és Tóth Orsi lehet idén U23-as. A többiekkel játékos-edző kapcsolatban most találkoztam először.

Látszódnak a vezérek az újraformálódó keretben?

A négy nap alatt sokat dolgoztunk. Szakmailag is több mindent átnéztünk, megalapoztunk, de azt is figyeltük, hogy ki milyen karakter. Látszódott, hogy kiből lehet vezér, nagyobb a hangja a közösségben, van benne kis csibészség. Fontos kiemelni, hogy az sem baj, ha valaki nem ilyen személyiség, nem is lehet mindenki ilyen egy válogatott keretben, de természetesen a csapatépítésnél ezekre a karakterekre is figyelni kell.

Egy nagyon sikeres időszak után van az U23. Az új kerettel, illetve az új rendszerben is lehet a korábbi elveket, elképzeléseket folytatni?

Azokat az elveket visszük tovább, de vannak változtatások. Most a közös alapokat raktuk le többek között egy-egy figurával, az átmeneti játékkal. Ezen felül lesznek csapatspecifikus finomítások, amiket természetesen a nagy versenyek előtt el kell végezni. Az alapok viszont közösek lesznek, hiszen így lehet átlátni és átjárni a csapatok között.

Szerkezeted lesz?

Úgy néz ki, hogy lesz. Szemléletesen fogalmazva vannak magas játékosok a keretben, vannak mezőny jellegű játékosok és irányítók is. Igyekeztünk úgy behívni a játékosokat, hogy több lehetőséget és nagyobb mozgásteret kínáljon a keret. Bizakodó vagyok! Jól sikerült ez a pár nap!

Nyilván nem lehet kiindulni a tavalyi év emlékezetes meneteléséből, de hogy látod az idei keretet versenyképesség szempontjából?

Ahhoz, hogy tavaly veretlenül nyerjük a konferenciánkat, kellett egy évek óta együtt játszó mag. Most újoncok érkeztek, akik jellemzően egyetemi, diákolimpiai szinten találkoztak a 3×3-as kosárlabdával.

Másik oldalról viszont, ha a munkában hiszünk, akkor minden adott ahhoz, hogy ismét jól szerepeljünk. Mindent beleadtak a lányok, van versenyhelyzet a csapatban és úgy érzem, hogy ez a lendület kitarthat. Fontos lenne egy közös bázis kialakítása, ahol a versenyek között tudunk készülni. Olyan hétvégeken, amikor nincs FIBA kötelezettség, egy-egy felkészülési részt mini-tornával tudjunk lezárni.

A szakmai stáb ebben az új rendszerben szerintem értékes munkát tud végezni, megvolt az összhang, egy felé húzunk és jó a hangulat.

Hirdetés