Újabb győri vereség a lengyel Európai Egyetemi Játékok tornán

UNI-GŐr SZESE - Łódź-i Műszaki Egyetem 56-61 (7-14, 17-20, 14-17, 18-10)

EUSA Games 2022
Łódź, Lengyelország

UNI-Győr SZESE: Rozmán -, Szűts 12, Chroméj 7, Rabi 6, Baffy 13, Pozsgai -, Horváth 11, Békés 3, Reider -, Inczédi 4, Perl -, Nagy -.

Łódź-i Műszaki Egyetem: Podskoczjy 6, Sierakowska 10, Dolewa 11, Lopinska 12, Kawczynska 5, Gortat 12, Ciesla 3, Boniecka -, Dolewa 2, Bogusz -.

Folytatódik a lengyelországi Łódź városában zajló Európai Egyetemi Játékok kosárlabda tornája. Amint az ismert, az UNI-Győr SZESE eddig három mérkőzésen szerepelt. Az első találkozón a győri együttes az ukrán Vaszil Sztefanik Egyetem ellen lépett pályára, akik ellen 95-54-es vereséget szenvedtek. Ezt követően a román Pitesti Egyetem következett, akik ellen 74-60-ra maradt alul Dr. Barthalos István gárdája. A győriek a harmadik mérkőzésen a francia, lyoni Alkalmazott Tudományok Intézete ellen lépnek pályára, akik ellen megszerezték első győzelmüket – 71-69-es sikert arattak. A győri együttes csütörtök reggel a szervező Łódź-i Műszaki Egyetem ellen is megmutathatta tudását. Minden energiát mozgósítottak, ám végül 61-56-os vereséget szenvedtek.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, míg nem 6-8-nál a lengyelek kerültek lépéselőnybe. Ezután az együttes ritmust váltott. Sorozatban 6 pontot szeretek, míg a győriek csupán egyet. Az első játékrész végén 7 pont volt a differencia a felek között (7-14). A második felvonás elején inkább Dr. Barthalos István tanítványai domináltak. Négy pontot szereztek, amivel 3 pontra zárkóztak fel (11-14). Kiegyenlíteni azonban továbbra sem tudták a mérkőzést. A Łódź-i csapat magasabb fokozatba kapcsolt és 15 pontra növelték előnyüket (16-31), amit a győriek a nagyszünetre 10 pontra tornáztak le.

A második félidőt 24-34-ről kezdték a csapatok. 27-36-nál Dr. Barthalos István tanítványai ismét 10 pont alá férkőztek, ezt követően azonban visszaállt a mérkőzés megszokott ritmusa. A lengyelek magabiztosan kosárlabdáztak, megtartva kialakított előnyüket. A záró szakasz 38-51-ről folytatódhatott. Az utolsó 10 perc ígéretesnek bizonyult a győriek számára. Ismételten 10 pont alá férkőztek, ám a lengyelek továbbra sem engedtek szorításukból. Nagyot küzdött Dr. Barthalos István együttese, de végül 61-56-es vereséget szenvedett a szervezők ellen.