Újabb gyõzelem Szlovákia ellen

:

:

Szinte végig vezetve 77-70-re diadalmaskodott a magyar válogatott a biztos EB-résztvevõ Szlovákia ellen felkészülési mérkõzésen.

A pénteki gyõzelem után szombat délelõtt is összemérte erejét Székely Norbert és Natalia Hejkova válogatottja. A mérkõzést ezúttal a vendégek kezdték jobban és gyorsan elléptek 2-7-re. Innen azonban sikerült fordítani és 10 perc játék után 3 pontos magyar elõnyt jegyezhetünk fel.

Az elõny nem sokáig tartott. A második negyed elején gyorsan visszavették a vezetést a szlovákok. Ezt követõen fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünetben 40-38-ra vezettek a mieink.

A harmadik negyed kisebb fordulatot hozott. Sikerült 48-40-re meglépni és a különbség 7-8 pont környékén állandósult hosszú percekig. 30 perc után 58-54-nél, 4 ponttal jártak elõrébb Székely Norbert tanítványai.

A záró felvonásban a szlovákok többször is felzárkóztak, de a vezetést nem sikerült átvenniük. A fontos pillanatokban mindig volt, aki pontot szerezzen. Végül 77-70-re nyert a magyar válogatott. A mérkõzés legeredményesebb játékosának Horti Dóra bizonyult 18 ponttal, de Krivacevic neve mellé is 9 egység került.

Magyarország–Szlovákia 77–70 (22–19, 18–19, 18–16, 19–16)