:
:
2017-ben az olaszországi Udine városában a magyar válogatott részvételével rendezik meg az U19-es nõi kosárlabda Világbajnokságot. A torna mezõnye egyre jobban formálódik, újabb három hely kelt el.

Fotó: FIBA
November 13. és 20. között Thaiföldön rendezték az U18-as Ázsia-bajnokságot, ahonnan az elsõ három helyezett kvalifikálta magát az U19-es Világbajnokságra. Az ázsiai korosztályos kontinenstorna meglepetések nélkül zajlott, hiszen az a három nemzet állhatott dobogóra, ahol hagyományosan a legmagasabb szinten ûzik kontinensen a nõi kosárlabdát.
Az aranyérmet Kína szerezte meg, akik veretlenül értek fel a csúcsra. Az elõdöntõben Tajvant 64-35-re, a döntõben a nagy rivális Japánt 78-47-re verték. A harmadik helyezett Dél-Korea lett, akik a VB-kvalifikációról is döntõ bronzcsatán nagyon megszenvedtek Tajvannal, de végül 66-63-as gyõzelmet arattak.
Az U19-es Világbajnokságra ezzel már 15 hely elkelt. A kvalifikációs sorozat december 4. és 11. között zárul, ekkor lesz a Fidzsi-szigeteken az U18-as Óceánia-bajnokság. Innen a gyõztes szerez részvételi jogot.
A torna mezõnyét az amerikai térségbõl az Egyesült Államok, Kanada, Brazília és Puerto Rico, Európából Franciaország, Spanyolország, Oroszország, Lettország és Magyarország, Afrikából Mali és Egyiptom, míg Ázsiából Kína, Japán és Dél-Korea alkotja. A felsoroltak mellett a házigazda Olaszország alanyi jogon résztvevõ.


