Újabb kiütéses Fenerbahce siker

:

:

Az elsõ fordulóbeli botlás után szárnyal a Török Bajnokságban a Fenerbahce. Rátgéber László alakulata 69-87 arányban ütötte ki a Samsun Basketbol alakulatát. A másik török sztárcsapat, a Galatasaray is magabiztos gyõzelmet ünnepelhetett.

Vasárnap a Fenerbahce a Samsun Basketbol otthonában lépett pályára. A találkozó úgy tûnt már egy negyed után eldõlhet, mivel ekkor 13-27-re húztak el Taurasiék. A második szakaszt azonban 26-13-ra a hazai gárda nyerte, így 39-40-es állás mellett vonultak pihenõre a hölgyek.

A második félidõben azonban érvényesült a papírforma, a harmadik etapban újra a 10 pontot súrolta a differencia, a lefújás pillanatában pedig 69-87 állt az eredményjelzõn. A Fenerbahcéból Diana Taurasi bizonyult a legjobbnak 20 pontjával, de Penny Taylor (19 pont), Ivana Matovics (15 pont) és Nevriye Yilmaz (15 pont, 7 lepattanó) is kiemelkedõt nyújtott. Vajda Annát nem nevezték az összecsapásra.

A Galatasaray mérkõzése nem volt ennyire bonyolult, a félidõben már 20 ponttal vezettek a Burhaniye ellen, a vége pedig 84-53 lett. A gyõztes csapatból Seimone Augustus emelkedett ki 20 pontjával, de Sylvia Fowles is 18 egységig jutott.

GALATASARAY MEDİCAL PARK – BURHANİYE BELEDİYE 84 – 53
TARSUS BLD. – PANKÜP KAYSERİ ªEKER 69 – 56
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – BOTAª 65 – 80
CEYHAN BELEDİYE – BEªİKTAª COLA TURKA 70 – 65
SAMSUN BASKETBOL – FENERBAHÇE 69 – 87
ALANYA BELEDİYE – MERSİN BªB 72 – 68