Újabb magabiztos gyõzelemmel 2-0-ra vezet a Bourges a francia döntõben

:

:

A francia bajnoki cím kapujába ért a Bourges. A döntõ második mérkõzésén a Bourges 80-56-ra legyõzte a Tarbes együttesét és ezzel 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. Folytatás csütörtökön a Tarbes otthonában.

Az elsõ meccsen gyorsan nagy különbség alakult ki. Ezúttal azonban a Tarbes az elsõ negyedben még tudta a lépést tartani, sõt 10 perc után 19-17-re vezettek is. A második szakasz elsõ felét pontszegény játék jellemezte, majd a félidõ utolsó két és fél percében 27-27 után hagyta állva riválisát a Bourges. A hazaiak 10-2-es sorozatot mutattak be és így a félidõben már 37-29-re vezettek.

Nem sok jót ígért a második negyed hajrája a Tarbes-nak. A harmadik szakaszra ugyanis nem változott a játék képe. A Bourges egy 16-4-es széria végén már 20 pont fölé növelte elõnyét. Ismét nem volt egy súlycsoportban a két gárda. 30 perc után a Bourges 51%-os mezõnymutatóval rendelkezett. A Tarbes eladott labdái után, melybõl 15 volt, már ekkor 27 pontot értek el.

Az utolsó 10 percnek 64-37-rõl vágtak neki a csapatok. Itt már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem, ahol a Bourges-nál minden bevethetõ játékos bõven kapott lehetõséget. A Tarbes csapatában még ekkor is a kulcsembereket láthattuk, akik végül 19-16-ra megnyert negyeddel kozmetikáztak az eredményen. Valeriane Ayayi 18, míg Marine Johannes 15 ponttal zárt a gyõztes gárdában.

A 2-2-1-es rendszerben kiírt finálé során a két bourges-i találkozó után a Tarbes otthonába költözik párharc. A látottak alapján már csütörtök este bajnok lehet a Bourges.

Bourges – Tarbes GB 80-56 (17-19, 20-10, 27-8, 16-19)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Bourges javára.