Mali - Kína 64-84 (10-22, 24-21, 13-27, 17-14)

Belgrád, Ranko Žeravica Sports Hall
Krejic, Csneder, Ruhamiriza

Mali: As. Traore, Gandega 4, Tirera 4, Kone 10, N'Diaye 4. Csere: K. Coulibaly 8/6, N. Traore 2, Sissoko 2, Dabou 12/3, A. Coulibaly 15/6, Am. Traore 3.

Kína: Liwei Yang 13/9, Siyu Wang 2, Meng Li 15/9, Sijing Huang 11/3, Yueru Li 21. Csere: Yuan Li 5/3, Tongtong Wu 9/9, Weina Jin, Ru Zhang, Song Gao, Zhenqi Pan 6/6, Xu Han 2.

A világbajnoki selejtezők belgrádi B-csoportjában Kína 84-64-re legyőzte Malit. Ezzel a kínaiak biztosították helyüket a szeptemberi világbajnokságon.

Villámrajtot vett Kína és 6-6 után egy 16-4-es sorozattal 22-10-re léptek el. A félidőben 43-34 állt az eredményjelzőn, majd a 27-13-as harmadik negyedben növelte 20 pont fölé előnyét Kína. A 70-47-ről induló záró szakaszban már nem lehetett kérdés a győztes kiléte.

Yueru Li 21 ponttal és 11 lepattanóval, míg Sijing Huang 11 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát jegyzett. Malinál a legeredményesebb a 15 pontos Adama Coulibaly lett.