Újabb magabiztos szekszárdi siker

Ludovika-FCSM Csata - Atomerőmű KSC Szekszárd 78-99 (15-30, 21-27, 14-24, 28-18)

Bajnokság, 8. forduló
Budapest, Ludovika Aréna
Tőzsér D., Csabai-Kaskötő B., Nagy V. (Balogh L.)

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 4, Mányoky R. 14/6, Lelik 13/3, Böröndy V. 8, Zempare 13/3. Csere: Angyal B. 14/9, Hegedűs 6, Angyal N. 6, Farkas.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Theodoreán 11/3, Miklós 2, Skoric 19/3, Bálint 15/3, Goree 12. Csere: Studer 5, Szabó F. 5/3, Zele 11, Gereben 4, Renczes 4, Friskovec 9/6, Holcz 2.

A bajnokság 8. fordulójából pótolt összecsapáson az Atomerőmű KSC Szekszárd 99-78-ra legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát.

A tervezettnél egy órával később kezdődött az összecsapás. A Csata immár a DVTK-hoz távozó Keyona Hayes nélkül készült, míg a szekszárdi együttes továbbra sem számíthatott Erica McCall és Sara Krnjic játékára. A KSC már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, 11-2-vel indította az összecsapást és 10 perc után 30-15-re vezetett. Egészen kiemelkedő dobóformát láthattunk Zeljko Djokic tanítványainál. A 14 mezőnykísérletükből 12 sikeres lett az első 10 percben. Emellett 9-1-re vezettek a lepattanókban. Maja Skoric 9, míg Cyesha Goree 8 pontnál járt.

A második szakaszt Batabe Zempare duplája vezette fel. Igyekezett a ki nem kényszerített hibáinak számát csökkenteni a Csata, de 40-19-nél így is átlépte a 20 egységet a differencia. Ez a félidőig nem is változott. A pontgazdag találkozón a nagyszünetben 57-36-ra vezetett a Szekszárd. Már 10 pontszerzőt jegyezhettünk fel a vendégeknél és a csapatjátékot dicséri, hogy 23 mezőnykosárra 18 gólpassz jutott.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Jó ritmusú és pontos támadásokkal a KSC gyorsan növelte előnyét. Ebben a 10 percben 24 pontot szereztek Bálint Rékáék. A záró szakasznak 81-50-ről futottak neki a csapatok. A Csata tartását dicséri, hogy az utolsó 10 perc elején egy 9-2-es futással igyekeztek csökkenteni a hátrányukat és végül 28-18-ra meg is nyerték a periódust. Összességében azonban a Szekszárd bő rotációt alkalmazva magabiztosan haladt az újabb siker felé, így végül 99-78-as győzelmet ünnepelhetett.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata