Újabb nyögvenyelõs spanyol gyõzelem

:

:

Nehezen áll össze a spanyol válogatott. A svédek elleni szenvedõs gyõzelem után Lettországot is nagy nehézségek árán gyõzte le Lucas Mondelo csapata. A spanyolok a vilniusi négyes tornán csütörtökön 68-63-ra diadalmaskodtak.

A késõn megkezdett felkészülés mellett sérülések is nehezítik a spanyol válogatott életét. Amaya Valdemoro és Laura Nichols már sérülten érkezett Litvániába – Nichols csütörtökön már játszott – és mellettük Lucia Pascua és Anna Cruz is kidõlt.

A nehézségek ellenére 7-0-val kezdtek a spanyolok, de a lettek 13-13-nál egyenlítettek. Az elsõ negyed végére palánk alatt vette át az irányítást a spanyol együttes, így 10 perc után 21-19-es elõnybe kerültek. A második szakasz a faultokról szólt, Lima és Ouviña is összeszedte a harmadik hibáját, de a spanyolok a félidõig 9 pontot szerzõ Montañana vezérletével megõrizték az elõnyüket.

A 38-32-rõl induló harmadik negyedben már sikerült az a letteknek, ami a második szakaszban még nem. Nevezetesen kiegyenlítettek. Rögtön a negyed elején Steinberga pontjaival 44-41-re zárkóztak fel a lettek. Ekkor még a sérült térddel is hatalmasat harcoló Pascua palánk alatti villanásaival ideig-óráig õrizték elõnyüket a hispánok, de 30 perc játék után 53-53 állt az eredményjelzõn.

A negyedik szakasz elején Putnina bravúrjait követõen úgy nézett ki, hogy akár meglepetés is születhet. Lucas Mondelo azonban jó érzékkel zónavédekezést kért a lányaitól, akik ezzel kizökkentették a riválisukat. A spanyolok a mérkõzés végjátékához közeledve 65-57-re léptek el. A lettek nem adták olcsón a gyõzelmet, az utolsó percben Karklina pontjai után 67-63-ra zárkóztak fel, de fordítani már nem tudtak. A 68-63-as végeredményt Elisa Aguilar egy értékesített büntetõje állította be. A spanyolok legeredményesebbje a 13 pontos Marta Fernández volt.

A nap másik mérkõzésen a litvánok 82-47-re kiütötték a svédeket.

Spanyolország – Lettország 68-63 (21-19, 17-13, 15-21, 15-10)
Litvánia – Svédország 82-47 (22-14, 19-8, 21-12, 20-13)

VIDEÓ: A spanyol szövetség összefoglalója