Újabb sima vereség… U18-as EB – 4. nap

:

:

A 13.-16. helyért zajló helyosztók elsõ felvonásán a magyar válogatott sima vereséget szenvedett Csehországtól.

Szinte az egész mérkõzésen végig vezettek a csehek. A 11-19-es elsõ negyed után a második periódusban már 13-27-re is mentek a riválisaink. A félidõre néhány szép megoldásnak köszönhetõen 7 pontra faragtuk a hátrányunkat, de a folytatásban ebbõl sem tudtunk profitálni.

A harmadik negyed elején Mansaré duplájával 29-34-nél még felcsillant a remény, de innentõl már folyamatosan nõtt a különbség. A lefújás pillanatában 51-66 állt az eredményjelzõn. A magyar csapatból Mányoky Judit bizonyult a legeredményesebbnek 9 pontjával.

Az alsóház másik mérkõzésén Lettország 4 ponttal verte Belgiumot.

A középdöntõk során a nagycsapatok hozták a kötelezõket, a spanyolok, az olaszok és a franciák is megõrizték veretlenségüket.