USA

Újabb szoros végjátékot nyertek Gabby Williamsék

:

:

A WNBA keddi játéknapján a Chicago Sky 82-79-re legyőzte a Dallas Wings-t és ezzel stabilizálta helyét az élbolyban.

Három negyeden át kifejezetten szoros csatát láthattunk. A félidőben 43-42-re ment a Sky és ugyanezzel a minimális előnnyel gazdálkodhattak a harmadik végén is. A 65-64-ről induló záró szakaszban a chicagói gárda többször is ellépett 7 egységgel. A döntő futást azonban nem tudták bevinni.

A hajrában 78-71 után a Dallas egészen 80-79-ig felzárkózott és az utolsó 10 másodpercben volt labdájuk a fordításhoz, amivel nem éltek. A végeredményt a dupla-duplát (14 pont, 10 gólpassz) elérő Courtney Vandersloot két büntetője állította be. A Sky keretében Allie Quigley, Cheyenne Parker és Azura Stevens is 15-15 egységig jutott.

A Sopronba érkező Gabby Williams 23 perc alatt 8 ponttal és 3 lepattanóval zárt.

Chicago Sky – Dallas Wings 82-79 (19-20, 24-22, 22-22, 17-15)