Ujhelyi Petráék megszorongatták a Schiót

:

:

Az Olasz Bajnokság negyedik fordulójában az EuroLigások közül a Schio szenvedett, a Taranato parádézott.

A hétvégi fordulóban a Schio az egykoron szebb napokat látott Bracco Geas otthonában lépett pályára. A találkozón az elsõ negyedben 7 pontos elõnyre tett szert az EuroLigás együttes, melyet meglepetésre nem tudtak tovább növelni.

A szünetben 25-31 állt az eredményjelzõn, majd a harmadik negyed végén 44-48. Az utolsó felvonásban éles végjátékra került sor, ahol érvényesült a Schio nagyobb rutinja és erõsebb kerete, a vége 60-63 lett. A gyõztes csapatból Janel McCarville parádézott 14 pontjával és 10 lepattanójával. Ujhelyi Petra a Bracco Geas színeiben 31 percet töltött a pályán, ez idõ alatt 6 pont és 14 (!) lepattanó került a neve mellé.

A Taranto a Luccán gázolt át. Az elsõ negyed végén még csak 18-10 állt az eredményjelzõn, de a második szakaszban az alacsonyabban rangsorolt gárda 6 pontig jutott. A szünetre 44-16-ra lépett el az EuroLigás együttes, a vége 70-40 lett. A Tarantóból a 16 pontos Angela Gianolla remekelt.

Officine Digitali Faenza – Lavezzini Parma 67-60
Bracco Geas S.S.Giovanni – Famila Wüber Schio 60-63
Pool Comense – G.M.A. Phonica Pozzuoli 82-55
Cras Basket Taranto – Agos Ducato Lucca 70-40
Umana Venezia – Erg Priolo 62-53
Liomatic Umbertide – Job Gate Napoli 61-56