:
:
A magyar csapat nagyobb része már megérkezett a tajpeji Universiade sportolói falujába, ahol pénteken népzenével és tánccal egybekötött ünnepség keretében – öt másik ország zászlajával együtt – felvonták a magyar lobogót.
Kiss Ádám, a magyar csapat delegációvezetõje az Universiade falu polgármesterével adta át egymásnak az ilyenkor szokásos ajándékokat.
“Nagy megtiszteltetés számomra, hogy itt lehetek veletek, a magyar csapattal Tajpejben, és szurkolhatok mind a 140 sportolónak, közöttük a testvéremnek, Gyurta Gergelynek is. Fontosnak tartom, hogy az egyetemi tanulmányok, az elme kiválóságának és a világszínvonalú sporteredményeknek együttes ünnepén, az Universiadén meg tudjuk mutatni, hogy nem véletlenül van Magyarország a nyári Universiadék ranglistáján a 11. helyen” – köszöntötte a magyar sportolókat Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó, a Magyar Egyetemei és Fõiskolai Sportszövetség (MEFS) elnökségi tagja, aki a magyar Universiade csapat nagyköveteként érkezett Tajpejbe.
Az esemény megnyitója szombaton lesz, de a vízilabda és a labdarúgás küzdelmei már megkezdõdtek, elõbbi sportágban a férfi és a nõi magyar csapat is gyõzelemmel rajtolt pénteken.
Forrás: MTI
Galéria


