Ünnepi játéknap a WNBA-ben

:

:

1997. június 21-én este Los Angelesben egy Los Angeles Sparks – New York Liberty mérkõzéssel indult útjára a WNBA. A liga fennállásának 15 éves évfordulóján öt találkozót rendeztek, melyeken hatalmas csatákat láthatott a publikum.

A Los Angeles Sparks és a New York Liberty ünnepi összecsapásán a hazai Sparks diadalmaskodott. Nagy médiaérdeklõdés övezte a találkozót, melyen fej-fej mellett haladtak a csapatok, de végig 3-5 ponttal a hazaiak jártak elõrébb. A negyedik szakasz elején a Liberty 78-77-re zárkózott fel, de ezt követõen egy 6-0-s futással ismét helyreállt a különbség. A végjátékban, másfél perccel a lefújás elõtt ugyanez volt a helyzet, 1 pontra megközelítette ellenfelét a New York, de villant a 27 pontos Milton-Jones, illetve a 21 pontos Candace Parker és ezzel 96-91-re behúzta a gyõzelmet a Sparks.

A Phoenix Mercury az eddig veretlen San Antonio Silver Stars alakulatához látogatott és nyert 7 ponttal. A Mercury a 30 pontos Penny Taylor és a 20 pontos Dupree vezetésével talán a szezon legjobb játékát nyújtotta és végig vezettek is. 30 perc játék után 11 ponttal járt elõrébb a Phoenix és a negyedik szakaszban sem tudtak közelebb kerülni Becky Hammonék. A vége 105-98 lett. A Mercury azt is elbírta, hogy Diana Taurasi nagyon gyengén célzott, mezõnybõl 12-bõl 3-at tudott bedobni és 7 pontig jutott.

A nap többi mérkõzése is igen fordulatosan alakult. A Seattle Storm egy megnyert mérkõzést rontott el majdnem a Tulsa ellen. A Shock a negyedik szakaszban 13 pontos hátrányból 3 pontra zárkózott fel, de fordítani nem tudtak a tulsaiak. Az Atlanta Dream Angel McCoughtry vezetésével egy szoros végjátékban múlta felül 3 ponttal a Chicagót. Az Indiana Fever pedig Shavonte Zellous 21 pontjának köszönhetõen 89-80-ra múlta felül a Washingont.

Los Angeles Sparks – New York Liberty 96 : 91 (28:25) (25:28) (23:18) (20:20)
Tulsa Shock – Seattle Storm 77 : 82 (20:13) (17:18) (13:30) (27:21)
San Antonio Silver Stars – Phoenix Mercury 98 : 105 (23:23) (20:29) (27:29) (28:24)
Washington Mystics – Indiana Fever 80 : 89 (24:13) (15:29) (18:21) (23:26)
Atlanta Dream – Chicago Sky 71 : 68 (25:16) (18:15) (8:18) (20:19)