USA az első döntős a 2022-es világbajnokságon

Kanada - USA 43-83 (7-27, 14-18, 8-22, 14-16)

Sydney, Sydney SuperDome

Kanada: Achonwa 2, Alexander, Carleton 6, Colley 3, Nurse 7/3. Csere: Amihere 8/3, Fields 3/3, Gilles 6hanson, Hill 2, Konig 2, Kyei 4.

USA: Gray 4, Loyd 4, Stewart 17/12, Thomas 10, Wilson 15. Csere: Atkins 6, Austin 4, Ionescu 3/3, Jones 6, Laney, Plum 14/3.

A 2022-es világbajnokság első elődöntőjében az Egyesült Államok válogatottja 83-43-ra legyőzte Kanadát és ezzel bejutott a fináléba.

Az első percekben egyértelművé tette fölényét a címvédő. Három és fél perc játék után már 15-0 állt az eredményjelzőn. Talán nem is hitt a bravúrban Kanada, de egy biztos: rengeteget hibáztak. Mindössze két mezőnykosaruk lett 10 perc alatt, a 18 kísérletükből 2 talált utat a gyűrűbe. Az első negyed végén már 27-7-re vezetett USA. Breanna Stewart remekelt, aki egymaga 8 pontot és 5 lepattanót jegyzett. A második negyedben kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem. Kanada is tudott egy-egy szebb akciót vezetni és a játékrész felénél még 20 pont alá is benéztek.

A kisebb kanadai felzárkózást követően USA ismét rákapcsolt. 36-17 után 9-0-s futással 45-17-re léptek el. Bár a félidő utolsó négy pontja Kanadáé volt, de összességében nem lehetett kérdés a címvédő fölénye. Breanna Stewart 12, A’ja Wilson 9 pontnál járt. A harmadik negyed ismét az Egyesült Államok nagyobb fölényét hozta. Egészen pontosan 45-23 után egy újabb 9-0-s szériát regisztrálhattunk. A különbség ezt követően jellemzően 30 pont felett állandósult

A harmadik negyed végén tovább fokozta a nyomást USA, egy 12-1 futást követően már 64-27 állt az eredményjelzőn. Breanna Stewart és A’ja Wilson mellé Alyssa Thomas is felzárkózott pontszerzésben. A 67-29-ről induló záró szakaszban több lehetőséget kaptak a kanadai fiatalok és igyekeztek lendületet venni, hogy ne a teljes megsemmisülésből menjenek a bronzcsatára. Ennek megfelelően egy jó ritmusú szakasz kerekedett. Ezt a 10 percet mindössze 16-14-re nyerte USA és így alakult ki a 83-43-as végeredmény.

Breanna Stewart 17 ponttal és 8 lepattanóval zárt, míg A’ja Wilson 15 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. Kanadai oldalon Bridget Carleton 6 pont, 5 lepattanós teljesítményét kell kiemelni.