Nagyvilág

USA legyőzte Puerto Ricót, a címvédő két győzelemmel zárta a washingtoni csoportot

USA - Puerto Rico 93-55 (33-8, 16-19, 24-17, 20-11)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022 - selejtező
Washington, Entertainment & Sports Arena
Vulic, Chueca Moreno, Husainy

USA: Loyd 10/6, Atkins 14/3, C. Gray, Hamby 10, Thomas 6. Csere: Plum 4, Dolson 2, A. Gray 13/3, Howard 7, McBride 5/3, Jones 12.

Puerto Rico: O'Neill 7/3, Rosado 2, Guirantes 9/3, Gwathmey 11, Quinones 12/3. Csere: Jones 9/3, Roma, Placido 3, Hilaire, Addison Hernandez, Flores Vélez, Gonzalez 2.

A világbajnoki selejtezők washingtoni csoportjában az Egyesült Államok 93-55-re legyőzte Puerto Ricót.

Végig vezetett USA, hat perc alatt 20-6-ra léptek el. Az első negyed végén pedig 33-8-ra mentek. Puerto Rico a második negyedre rendezte sorait. Kiegyenlítettebbé vált a játék képe. Sőt, ezt a 10 percet meg is nyerték 19-16-ra a vendégek. A félidőben 49-27 állt az eredményjelzőn.

A játék képe a harmadik negyedben sem változott. Váratlanul jól tartotta a lépést Puerto Rico. A záró szakasznak 73-44-ről futottak neki a csapatok. Itt ismét nagyobb ütemben nőtt az Egyesült Államok előnye. A mérkőzés hajrájában alakult ki a legnagyobb differencia, mely 42 pont volt. Végül 93-55-re nyert USA.

A győztes gárdában Ariel Atkins 14, Allisha Gray 13 pontot ért el. Puerto Rico legeredményesebbje a 12 egységig jutó Isalys Quinones lett.

A Sopron Basket csapatához érkező Stefanie Dolson 9 és fél perc alatt 2 pontot, 1 lepattanót és 1 gólpasszt jegyzett.